Почетна Свет Макрон: До крајот на годинава Ирак ќе објави целосно ослободување од Исламска држава
Свет

Макрон: До крајот на годинава Ирак ќе објави целосно ослободување од Исламска држава

07/12/2017 - 20:38 278 прегледи
Макрон: До крајот на годинава Ирак ќе објави целосно ослободување од Исламска држава