Почетна Свет Багдад го критикува Тилерсон дека се меша во внатрешните работи на Ирак
Свет

Багдад го критикува Тилерсон дека се меша во внатрешните работи на Ирак

23/10/2017 - 16:37 45 прегледи
Багдад го критикува Тилерсон дека се меша во внатрешните работи на Ирак