Почетна Свет САД ќе испорачаат оружје на Курдите од Сириските демократски сили
Свет

САД ќе испорачаат оружје на Курдите од Сириските демократски сили

14/09/2017 - 11:14 39 прегледи
САД ќе испорачаат оружје на Курдите од Сириските демократски сили