ВМРО-ДПМНЕ: Одговорност за пукањето на струмичката полиција мора да има и ќе има

ВМРО-ДПМНЕ: Одговорност за пукањето на струмичката полиција мора да има и ќе има

„Одговорност за пукањето на струмичката полиција мора да има и ќе има.

Оливер Спасовски залудно бега и се крие зад бледите партиски соопштенија.

Струмичката полиција пукаше во две млади момчиња кои не беа вооружени.

Јавноста чека одговор од Оливер Спасовски и неговиот началник на струмичката полиција кој без никакво работно искуство беше поставен таму.

Време е Оливер Спасовски и Танчо Пројковски да си поднесат оставки, бидејќи одговорност треба да има и ќе има.

Сето што се случува во државата е резултат на хаосот и бруталноста која ја спроведува раководството на СДС.

Во рок од 2 месеци поделија 500 решенија, деградираа професионалци, и незаконски унапредуваат партиски војници.

На незаконското работење на Спасовски мора да му се стави крај пред да се предизвикаат посериозни последици“ се вели во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

Поврзани вести

Ристески: Целта на пресудата е да се дискредитира ... Градоначалникот на Прилеп, Марјан Ристески реагира на пресудата поради сторено кривично дело „Несовесно работење во службата“, а по пријава од адвока...
Гори депонија во Тетово, Арифи не знае дали може д... Околу 14 часот избувна пожар во Тетово, на депонијата во близина на силосите за жито на „Жито Полог“. Граѓаните велат дека градот е задушен во чад и н...
Уапсен бизнисменот  Бенџамин Штајнмец... Милијардерот Бенџамин Штајнмец, кој е сопственик на низа компании во земји на Балканот, меѓу кои и Мaкедонија, а кој се бараше со потерница од страна ...
(ВИДЕО) Костов: Пет милиони евра долг во ГОБ, потр... Новиот директор на ГОБ  “8 Септември“,  Христијан Костов, на прес конференција информираше  во каква состојба била болницата во моментот на  неговото ...
Марјан Рисески осуден за несовесно работење на пар... Основниот суд во Прилеп го осуди градоначалникот на Општина Прилеп Марјан Ристески со парична казна од 36.900,00 денари. Ристески е осуден поради с...
Валандово утре ќе гласа за или против рудникот Каз... Утре жителите  на Валандово  на референдум ќе се изјаснат дали ќе дозволат да се изгради   рудникот Казандол и за можното отворање на нови рудници на ...