Половичен успех на домаќините и гостите во дуелите од Лига 1

Половичен успех на домаќините и гостите во дуелите од Лига 1

Во фудбалскиот шампионат на Франција беа одиграни четири средби од 2.коло во Лига 1.

Интересно е тоа што домашните и гостинските екипи забележаа по една победа со 2-0, односно по една победа со 1-0.

Победи со 2-0 остварија Бордо над Мец пред своите симпатизери и Анже на гости кај Амиен. По еден гол беше постигнат на дуелите Каен – Сент Етјен 0-1 иТулуз – Монпелје 1-0.

Оваа рунда во Лига 1 ќе биде комплетирана денеска со средбите, Стразбур – Лил, Дижон – Монако и Гингамп – ПСЖ.

Поврзани вести

Баерн со триумф ја почна одбраната на трофејот во ... Успешен старт во новата бундеслишка сезона имаа фудбалерите на Баерн Минхен кои синоќа на домашен терен забележаа победа над Баер Леверкузен со 3:1. ...
Стартува новата сезона во шпанската Примера... Со двата натпревари што ќе се играат вечерва, ќе биде отворена новата сезона во најдобрата конкуренција на фудбалскиот шампионат на Шпанија, Примера л...
Баерн против Баер на стартот во Бундес лигата... Со натпреварот кој ќе се игра вечерва на „Алијанц Арената“ во Минхен, а во кој актуелниот германски шампион Баерн ќе биде домаќин на Баер Леверкузен, ...
Коџаман: Поразот ни ја отежнува работата... Разочарувачки делува поразот од Вардар за турскиот гигант Фенербахче кој синоќа на националната Арена „Филип Втори“ во Скопје, загуби од македонскиот ...
Јаневски: Работата не е завршена, во Истанбул ќе б... Чедомир Јаневски имаше деби од соништата на кормилото на македонскиот првак Вардар и тоа со победа од 2-0 против турскиот гигант Фенербахче. Јаневс...
Одиграни првите средби од плејофот за Лига Европа:... Ширум Европа синоќа беа одиграни вкупно 21 натпревар од последната квалификациска рунда за влез во групната фаза во Лига Европа. Македонските претс...