Утре без струја дел од општините Карпош и Студеничани

Утре без струја дел од општините Карпош и Студеничани

Во понеделник без електрична енергија заради закажани технички зафати ќе останат дел од корисниците во општините Карпош и Студеничани.

Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи Скопје повикувајќи се на известување од „ЕВН Македонија“ АД, без струја во периодот од 05:00 до 10:00 часот ќе бидат корисниците од с. Батинци и с. Љубош во Општина Студеничани.

Во општина Карпош пак, во периодот од 09:00 до 13:00 часот без струја ќе бидат дел од корисниците од ул. Радобил и дел од ул. Де Вол, во периодот од 10:00 до 12:00 часот дел од корисниците од улиците „Киро Гавриловски“, „Славе Деловски“ и „Елисие Поповски Марко“, а од 09:00 до 11:30 часот корисниците од Визбегово и околината.

Поврзани вести

Ристески: Целта на пресудата е да се дискредитира ... Градоначалникот на Прилеп, Марјан Ристески реагира на пресудата поради сторено кривично дело „Несовесно работење во службата“, а по пријава од адвока...
Гори депонија во Тетово, Арифи не знае дали може д... Околу 14 часот избувна пожар во Тетово, на депонијата во близина на силосите за жито на „Жито Полог“. Граѓаните велат дека градот е задушен во чад и н...
Уапсен бизнисменот  Бенџамин Штајнмец... Милијардерот Бенџамин Штајнмец, кој е сопственик на низа компании во земји на Балканот, меѓу кои и Мaкедонија, а кој се бараше со потерница од страна ...
(ВИДЕО) Костов: Пет милиони евра долг во ГОБ, потр... Новиот директор на ГОБ  “8 Септември“,  Христијан Костов, на прес конференција информираше  во каква состојба била болницата во моментот на  неговото ...
Марјан Рисески осуден за несовесно работење на пар... Основниот суд во Прилеп го осуди градоначалникот на Општина Прилеп Марјан Ристески со парична казна од 36.900,00 денари. Ристески е осуден поради с...
Валандово утре ќе гласа за или против рудникот Каз... Утре жителите  на Валандово  на референдум ќе се изјаснат дали ќе дозволат да се изгради   рудникот Казандол и за можното отворање на нови рудници на ...