ВИДЕО: Јусеин Болт не ја заврши неговата последна трка во кариерата

ВИДЕО: Јусеин Болт не ја заврши неговата последна трка во кариерата

Јамајканецот Јусеин Болт синоќа ја трчаше неговата последна трка во кариерата, финалето во штафетата 4 по 100 метри на Светското првенство во атлетика кое што се одржува во Лондон.

Болт истрча само петнаесетина чекори и таман пред спринтот на правиот дел застана жалејќи се на болка по што легна на патеката.

На штафетата победи тимот на Велика Британија, а Јамајка не успеа да регистрира време, бидејќи Болт не ја помина финиш линијата, а од патеката беше изнесен во количка.

Лекарите најавија дека Болт ќе прави тестови, но се претпоставува дека можно е да било само грч на мускулите.

Поврзани вести

Уапсен бизнисменот  Бенџамин Штајнмец... Милијардерот Бенџамин Штајнмец, кој е сопственик на низа компании во земји на Балканот, меѓу кои и Мaкедонија, а кој се бараше со потерница од страна ...
„Бајага и Инструктори“ на „Супер Скопје“... Во рамки на новата музичка манифестација „Супер Скопје“ вечер на Кејот „13 Ноември“ во главниот град ќе настапат „Бајага и Инструктори“. Синоќа на ...
Баерн со триумф ја почна одбраната на трофејот во ... Успешен старт во новата бундеслишка сезона имаа фудбалерите на Баерн Минхен кои синоќа на домашен терен забележаа победа над Баер Леверкузен со 3:1. ...
Стартува новата сезона во шпанската Примера... Со двата натпревари што ќе се играат вечерва, ќе биде отворена новата сезона во најдобрата конкуренција на фудбалскиот шампионат на Шпанија, Примера л...
Денеска 39 степени, од утре дожд и грмежи... Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност и слаб ветер од променлив правец. УВ индексот ќе има вредност 8. Утринската темпера...
Македонските кадети поразени и од Исланд... Македонската кадетска репрезентација е поразена од Исланд во натпревар за пласман од 13-16 место на Европското првенство за кошаркари до 16 години што...