ВИДЕО: „Тајм лапс“ од синоќешниот метеорски дожд

ВИДЕО: „Тајм лапс“ од синоќешниот метеорски дожд

Метеорските дождови се интересна појава, која буди интерес кај сите и претставува вистинска инспирација за уметниците.

Тоа е случајот и со овој „тајм лапс“ снимен од синоќешниот метеорски дожд на кој што може да се види ноќното небо преплавено од „паѓачки ѕвезди“.

Поврзани вести

„А а а а многу добра песна“ нов хит на Ајтунс... Делото насловено „А а а а многу добра песна“ станува се попопуларно меѓу корисниците на Ајтунс, а она што го разликува од останатите е тоа што се рабо...
Соопштение на лекарска ординација стана хит на инт... Еден лекар во Босна и Херцеговина на влезот на својата ординација објави соопштение, кое стана хит на социјалните мрежи во регионот. Имено, лекарот...
Колку спијат успешните луѓе?... Научниците до сега со многу истражување се обидувале да докажат дека недостигот на сон влијае на успехот и дека за напредување во работата многу е важ...
Најави од Нетфликс: Се снима нов ситком со Мајкл Д... Нетфликс најави свој голем проект – ситком серијата „The Kominsky Method” во која ќе глумат Мајкл Даглас и Алан Аркин. „The Kominsky Method” ќе им...
Почнува првиот фестивал „Супер Скопје“... Нова музичка манифестација „Супер Скопје“ почнува вечер на Кејот „13 Ноември“ во главниот град. Во наредните петоци и саботи манифестацијата ќе се ...
Римини: Том Круз е дијаболик... Глумицата и поранешен саентолог Леа Римини повторно го нападна најславниот член на таа црква Том Круз. Римини, која саентологијата ја напуштила во...