Шест гола на мечот Вотфорд – Ливерпул кој заврши без победник

Шест гола на мечот Вотфорд – Ливерпул кој заврши без победник

Првите два натпревари од воведното 1.коло на англиската Премиер лига, најавуваат ефикасна сезона.

Откако вчера на дуелот Арсенал – Лестер беа постигнати седум, денеска на мечот Ватфорд и Ливерпул беа постигнати шест гола.

Дуелот меѓу Вотфорд и Ливерпул заврши без победник 3-3.

Домаќините со головите на Стефано Окака (8.минута) и Абдулаје Дукуре (32) иако во два наврати имаа предност.

Сепак, Ливерпул успеа да направи пресврт со погодоците на Садио Мане (29), Роберто Фирмино (55) од пенал и Мохамед Салаx (57), но не и да се радува на победа.

За тоа се погрижи Мигел Бритос кој со погодокот во третата минута од судиското дополнение (90+3) го постави конечниот резултат Вотфорд – Ливерпул 3-3

Денеска ќе се одиграат уште шест натпревари: Челзи – Барнли, Кристал Палас – Хадерсфилд, Евертон – Стоук, Саутемптон – Свонси, ВБА – Борнемут, Брајтон – Манчестер Сити.

За утре закажани се дуелите, Њукасл – Тотенхем и Манчестер Јунајтед – Вест Хем.

Поврзани вести

Баерн со триумф ја почна одбраната на трофејот во ... Успешен старт во новата бундеслишка сезона имаа фудбалерите на Баерн Минхен кои синоќа на домашен терен забележаа победа над Баер Леверкузен со 3:1. ...
Стартува новата сезона во шпанската Примера... Со двата натпревари што ќе се играат вечерва, ќе биде отворена новата сезона во најдобрата конкуренција на фудбалскиот шампионат на Шпанија, Примера л...
Баерн против Баер на стартот во Бундес лигата... Со натпреварот кој ќе се игра вечерва на „Алијанц Арената“ во Минхен, а во кој актуелниот германски шампион Баерн ќе биде домаќин на Баер Леверкузен, ...
Коџаман: Поразот ни ја отежнува работата... Разочарувачки делува поразот од Вардар за турскиот гигант Фенербахче кој синоќа на националната Арена „Филип Втори“ во Скопје, загуби од македонскиот ...
Јаневски: Работата не е завршена, во Истанбул ќе б... Чедомир Јаневски имаше деби од соништата на кормилото на македонскиот првак Вардар и тоа со победа од 2-0 против турскиот гигант Фенербахче. Јаневс...
Одиграни првите средби од плејофот за Лига Европа:... Ширум Европа синоќа беа одиграни вкупно 21 натпревар од последната квалификациска рунда за влез во групната фаза во Лига Европа. Македонските претс...