Гостински победи на Олимпик Лион и Троја

Гостински победи на Олимпик Лион и Троја

Екипите на Олимпик Лион и Троја забележаа победи на гостински терен во првите две средби од 2.коло на фудбалскиот шампионат на Франција.

Олимпик Лион со 2:1 славеше проти Рен, а со истиот резултат Троа ја изненади Ница која минатата сезона заврши како трето пласирана.

Денеска и утре ќе се играат останатите осум натпревари. Двојките се: Нант – Олимпик Марсеј, Амиен – Анже, Бордо – Мец, Каен – Сент Етјен, Тулуз – Монпелје (сабота), Стразбур – Лил, Дижон – Монако и Гингамп – ПСЖ (недела).

Поврзани вести

Баерн со триумф ја почна одбраната на трофејот во ... Успешен старт во новата бундеслишка сезона имаа фудбалерите на Баерн Минхен кои синоќа на домашен терен забележаа победа над Баер Леверкузен со 3:1. ...
Стартува новата сезона во шпанската Примера... Со двата натпревари што ќе се играат вечерва, ќе биде отворена новата сезона во најдобрата конкуренција на фудбалскиот шампионат на Шпанија, Примера л...
Баерн против Баер на стартот во Бундес лигата... Со натпреварот кој ќе се игра вечерва на „Алијанц Арената“ во Минхен, а во кој актуелниот германски шампион Баерн ќе биде домаќин на Баер Леверкузен, ...
Коџаман: Поразот ни ја отежнува работата... Разочарувачки делува поразот од Вардар за турскиот гигант Фенербахче кој синоќа на националната Арена „Филип Втори“ во Скопје, загуби од македонскиот ...
Јаневски: Работата не е завршена, во Истанбул ќе б... Чедомир Јаневски имаше деби од соништата на кормилото на македонскиот првак Вардар и тоа со победа од 2-0 против турскиот гигант Фенербахче. Јаневс...
Одиграни првите средби од плејофот за Лига Европа:... Ширум Европа синоќа беа одиграни вкупно 21 натпревар од последната квалификациска рунда за влез во групната фаза во Лига Европа. Македонските претс...