Да изнајмите приватен остров преку AirBrib е само…

Да изнајмите приватен остров преку AirBrib е само…

Ако Карибите ви се многу досадни, да знаете дека AirBrib сега дава можности за изнајмување на приватен остров со сопствена куќа и кристално бистра вода.

Приватните острови не се резервирани само за богатите луѓе. За само 595 долари дневно може да се изнајми цел приватен остров само за себе. Може да се сончате и пливате колку што сакате во сопствен двор, но и да уживате во кокосот кој ќе ве чека на масата.

Една негативна вест е што ќе морате да се носи своја храна, затоа што во близина на приватниот остров нема дури ни продавници. Но, затоа има wi-fi.

Куќата се состои од три соби, може да престојуваат шест лица, се доаѓа со бродче од блиското место.

Поврзани вести

Туристите се уште го посетуваат Гуам и покрај зака... Туристите и натаму го посетуваат Гуам, иако Северна Кореја се закани дека ќе истрела ракети во насока на таа американска територија во екот на тензиит...
Биг Бен во Лондон е биде замолчен до 2021 година п... Големите ѕвона на кулата - часовник во Лондон, позната како Биг Бен, која е еден од најпознатите симболи на британскиот главен град , ќе бидат „замолч...
Најевтини далечни градски дестинации... Далечните градски дестинации стануваат се попопуларни. Сепак, некои од нив се попристапни од другите. Според препораките на Поштата на Велика Брита...
(ВИДЕО) Кина има „Ноева арка“: Храм кој ги преживе... Седумстотини години стар храм одбива да исчезне под вода и покрај тоа што во последните неколку недели нивото на водата на Јангце порасна за околу дес...
На Антарктикот пронајден совршено зачуван 106 годи... Научници од Нов Зеланд во одалечена колиба на Антарктикот пронајдоа „совршено зачуван“ 106 години стар овошен колач. Колачот, кој го меселе и печел...
Авио-компанија воведува дрес код на летовите... Мажите нема да можат да влезат во авион во куси панталони, додека жените ќе бидат вратени назад ако на летот се појават во тесна облека или облека со ...