ФОТО: Модерна естетика на компактен индустриски стан

ФОТО: Модерна естетика на компактен индустриски стан

Во њујоршкиот Менхетен се наоѓа стан наречен „Урбан Оејзис“, дизјаниран е од страна на компанијата „Мотијани Дизјан“, кој со својата единственост совршено ги прикажува шармот и индивидуалноста на тој дел од Њујорк во целото негово светло.

Со комбинација на модерни и електични дизајнерски елементи со индустриски позадини, овој стан поседува се што е потребно за комфорен начин на живот.

Како што е случај со повеќето станови во овој крај, овој посебен стан доаѓа во бела боја, а таа станала и главен избор за позадините.

Со ревитализирани стари куфери кои сега служат како масички за кафе во дневната соба и убави светилки, можат да се забележат и допирни точки со модерниот стил на минатиот век.

Поврзани вести

ВИДЕО: Џин што во вистинска смисла го отсликува ви... „The Archaeologist“ во буквална смисла ги вклучил деловите на правиот „Харли Дејвидсон“ мотор во шишињата на овој пијалак. Од сега сите љубители н...
ВИДЕО: Патики кои го менуваат изгледот со еден кли... Фирмата Шифтуеар (ShiftWear) претстави патики чиј дизајн сопственикот може сам да го промени со помош на својот паметен телефон. Патиките во себе ...
Дизајнер продава селотејп за 200 долари, го нуди к... Најновата колекција за есен-зима на Раф Симонс претстави две варијанти на селотејп заедно со вообичаените додатоци и облека. На едниот од нив се чи...
ФОТО: Реновирана стара куќа во Калифорнија... Студиото „Архитект Прајнис“ реконструираше еден бунгалов во Калифорнија, изграден во 30-те години на минатиот век, давајќи му модерен дизајн без компр...
ФОТО: Куќа во американски стил... На страсните љубители на архитектурата добро им е познато името Френк Лојд Рајт, визионер кој дизајнирал градби пред своето време и се смета за еден о...
ФОТО: Нова линија на порцеланско осветлување... Дизајнерката Габриела Леви го избрала порцеланот како материјал за изработка поради неговата издржливост и разноликост. Таа креирала прекрасна...