Џереми Кларксон заврши в болница

Џереми Кларксон заврши в болница

Телевизискиот водител Џереми Кларксон во петокот бил префрлен во болница на островот Мајорка, поради пневмонија од која заболел во текот на семејниот одмор.

Тој на својот Инстаграм профил објави фотографија од болницата каде се гледа неговата рака со болничка нараквица и игла.

– Немам обичај да носам нараквица на море, напиша Кларксон во описот на фотографијата.

Извор близок до семејството на Кларксон соопшти дека тој во болницата бил примен во петокот рано изутрина.

– Џереми никогаш не беше оптеретен со здрав живот, но ова е веќе шести пат како се наоѓа во болница. Тој им рече на пријателите дека не очекуваат од него многу во наредните неколку недели, што е нетипично за него. Очигледно дека и неговото семејство е загрижено, рече извор за магазинот „Сан“.

Поврзани вести

Римини: Том Круз е дијаболик... Глумицата и поранешен саентолог Леа Римини повторно го нападна најславниот член на таа црква Том Круз. Римини, која саентологијата ја напуштила во...
Принцот Хари поради љубов ја прекрши кралската тра... Британскиот принц Хари неодамна ја побара за жена својата девојка, американската актерка Меган Маркл, со што ја прекрши повеќедецениската кралска трад...
Хелен Хант и Метју Карнахан раскинаа после 16 годи... Актерката Хелен Хант и продуцентот и режисер Метју Карнахан ја прекинаа 16 години долгата врска. Двојката и претходно раскинуваше, но се чини овојпат ...
Ема Стоун ја предводи листата на „Форбс“ за најпла... „Форбс“ ја посочи добитничката на „Оскар“ Ема Стоун за највисоко платена актерка во светот. Според рејтингот за 2017 година, објавен денеска на сај...
Тајгер Вудс бил истовремено под дејство на пет вид... Легендарниот голфер Тајгер Вудс имал пет различни видови дрога во организмот, кога во мај бил уапсен под сомнение дека возел пијан, потврди токсиколош...
Кејти Пери и Орландо Блум повторно заедно?... Пејачката Кејти Пери и актерот Орландо Блум беа во врска 10 месеци, која заврши на почетокот на оваа година. Меѓутоа, изминатиов викенд тие биле ви...