ФОТО: Новите чевли на Лубутин инспирирани од Францускиот суд

ФОТО: Новите чевли на Лубутин инспирирани од Францускиот суд

Лубутин ја презентираа новата ексклузивна капсулна колекција, потпишана од страна на познатиот бренд.

Новата колекција дизајнирани чевли доаѓа како резултат на соработката со онлајн-шопинг платформата „Мода операнди“.

Колекцијата е инспирирана од костимите на францускиот суд од 18 век, а Лубутин создаде три дизајни на чевли со везени детали од сребро и злато.

Чевлите се рачно изработени и за изработка на секој чевел посебно требало 67 работни часа, во која бил вклучен тим од 6 лица.

Поврзани вести

ВИДЕО: Џин што во вистинска смисла го отсликува ви... „The Archaeologist“ во буквална смисла ги вклучил деловите на правиот „Харли Дејвидсон“ мотор во шишињата на овој пијалак. Од сега сите љубители н...
ВИДЕО: Патики кои го менуваат изгледот со еден кли... Фирмата Шифтуеар (ShiftWear) претстави патики чиј дизајн сопственикот може сам да го промени со помош на својот паметен телефон. Патиките во себе ...
Дизајнер продава селотејп за 200 долари, го нуди к... Најновата колекција за есен-зима на Раф Симонс претстави две варијанти на селотејп заедно со вообичаените додатоци и облека. На едниот од нив се чи...
ФОТО: Реновирана стара куќа во Калифорнија... Студиото „Архитект Прајнис“ реконструираше еден бунгалов во Калифорнија, изграден во 30-те години на минатиот век, давајќи му модерен дизајн без компр...
ФОТО: Куќа во американски стил... На страсните љубители на архитектурата добро им е познато името Френк Лојд Рајт, визионер кој дизајнирал градби пред своето време и се смета за еден о...
ФОТО: Нова линија на порцеланско осветлување... Дизајнерката Габриела Леви го избрала порцеланот како материјал за изработка поради неговата издржливост и разноликост. Таа креирала прекрасна...