Ќерката на Лени Кравиц стана заштитно лице на Ив Сен Лорен

Ќерката на Лени Кравиц стана заштитно лице на Ив Сен Лорен

Козметичката компанија Ив Сен Лорен ја избра Зое Кравиц, ќерката на американскиот музичар Лени Кравиц, за свое заштитно лице.

„Ив Сен Лорен отсекогаш била моја омилена марка. Во колекциите тие комбинираат лесна елеганција и смели комбинации, со помош на кои можам да го предадам своето видување за убавина и мода. Во нивните производи секогаш има дрскост и сила, но без излишна надменост“, рече Зое Кравиц. Претставниците на брендот рекоа, пак, дека Зое ја отелотворува претставата за убавина на современите девојки.

Зое Кравиц е американска актерка и модел. Покрај настапите на модна писта, таа учествува и во филмови, како „Фантастични животни и каде да ги најдеме”, „Дивергент”, „Лудиот Макс: Патот на бесот”, „Х-мен: Прв бран” и др.

Поврзани вести

ВИДЕО: Патики кои го менуваат изгледот со еден кли... Фирмата Шифтуеар (ShiftWear) претстави патики чиј дизајн сопственикот може сам да го промени со помош на својот паметен телефон. Патиките во себе ...
Дизајнер продава селотејп за 200 долари, го нуди к... Најновата колекција за есен-зима на Раф Симонс претстави две варијанти на селотејп заедно со вообичаените додатоци и облека. На едниот од нив се чи...
ФОТО: Реновирана стара куќа во Калифорнија... Студиото „Архитект Прајнис“ реконструираше еден бунгалов во Калифорнија, изграден во 30-те години на минатиот век, давајќи му модерен дизајн без компр...
ФОТО: Куќа во американски стил... На страсните љубители на архитектурата добро им е познато името Френк Лојд Рајт, визионер кој дизајнирал градби пред своето време и се смета за еден о...
ФОТО: Нова линија на порцеланско осветлување... Дизајнерката Габриела Леви го избрала порцеланот како материјал за изработка поради неговата издржливост и разноликост. Таа креирала прекрасна...
ВИДЕО: Најелегантната трпезариска маса... Создадена со префинета елеганција, „Juggler Table“ е модерна маса, што е дело на „Sayar&Garbieh“ студиото од Бејрут, инспирирана од либанската култура...