Седлоски: Верувам дека можеме до третото коло во Лигата на шампионите

Седлоски: Верувам дека можеме до третото коло во Лигата на шампионите

Македонскиот првак Вардар утре ќе го одигра реванш натпреварот од второто квалификациско коло за Лигата на шампионите против Малме. Вардарци имаат позитивен резултат од гостувањето во Шведска каде одиграа 1:1 кој ќе го принуди противникот да игра многу поотворено. Токму тоа ќе биде и шансата за македонскиот шампион да мине во следната рунда од квалификациите.

Тренерот Гоце Седлоски верува во играчите дека ќе дадат се за да се изборат за позитивен резултат кој ќе го одведе црвено-црните во третото квалификациско коло

– Утрешниот меч ќе биде потежок од првиот во Малме. Но. Јас верувам дека моите играчи, тие се подготвени и кој и да излезе на теренот ќе го даде максимумот и дека ќе сторат се да обезбедат резултат кој носи пласман во следната рунда, изјави Седлоски.

Реванш дуелот Вардар – Малме кој ќе се игра утре на стадионот „Младост“ во Струмица, ќе започне од 18 часот, а правдата ќе ја делат судии од Украина предводени од главниот арбитер Анатолиј Жабченко.

Поврзани вести

Германија и Шведска обезбедија четвртфинале на ЕУР... Женските фудбалски репрезентации на Германија и Шведска се пласираа во четвртфиналето на ЕУРО 2017, откако по синоќешните дуели од 3. коло од Б групат...
Две победи на гостинските екипи во третото коло од... Две победи постигнаа синоќа гостинските екипи на првите натпревари од третото коло од квалификациите од Лигата на шампионите. Триумф на гостинските те...
Седлоски: Ова е голем триумф за Вардар... Македонскиот првак Вардар синоќа постигна минимална победа од 1:0 во првиот натпревар од третото коло од квалификациите од Лигата на шампионите. „Црве...
Францускиот шампион Монако демантира дека го прода... Францускиот шампион Монако демантираше дека еден од најталентираните играчи во светот Килијан Мбапе бил продаден на Реал Мадрид за рекордни 180 милион...
Менди во Манчестер Сити како најскап дефанзивец... Бенџамин Менди и официјално е нов фудбалер на англискиот премиерлигаш Манчестер Сити, потврдија од клубот на својот официјален веб сајт. „Менди без...
Со дербито Шкендија – Вардар стартува новата сезон... Со дерби натпреварот меѓу Шкендија и Вардар ќе биде отворена новата сезона во македонскиот фудбалски шампионат, односно Првата лига (ПМФЛ). Вака о...