Марија Пупоска од Струга прва придружничка на MISS DEAF WORLD 2017

Марија Пупоска од Струга прва придружничка на MISS DEAF WORLD 2017

Марија Пупоска од Струга е избрана за прва придружничка на MISS DEAF WORLD 2017, што се одржа завчера во Прага.

На изборот Пупоска ја претставуваше Македонија како член на Националниот сојуз на глуви и наглуви.

– Светот на тишината ја препозна македонската убавина. Марија Пупоска од Струга како претставничка на Македонија ја крунисаа како прва придружничка на MISS DEAF WORLD 2017, која со својата скромност и убавина ги освои срцата на годишниот избор од светски рамки, наведува Националниот сојуз на глуви и наглуви на Македонија.

Поврзани вести

Со RAVE – проект техно ќе се затвори Штипско култу... Како дел од Штипско културно лето, утревечер со почеток од 21 часот на летната сцена во Дом на млади - Штип ќе се одржи третото издание на RAVE со про...
Играта ја поттикнува интелигенцијата... Наједноставните игри како што се префрлување на пинг-понг топче со дување од рака во рака придонесуваат за намалување на стресот, релаксирање и отвора...
Евровизија 2018 ќе се одржи во Лисабон... Организаторот и португалската државна телевизија РТП објавија дека Евровизија в година ќе се одржи во Лисабон. Финалната вечер ќе биде одржана во а...
ФОТО: „Хобитска“ куќа во Шкотска... Во близина на шкотскиот град Томиџ е сместена несекојдневна куќа, која потсетува на домот на Билбо Бегинс, херојот на Толкин од „Господар на прстените...
Иранска конзервативна ТВ водителка снимена како бе... Водителката на иранската државна телевизија, Азадех Намдар е снимена во текот на годишниот одмор во Швајцарија, како пие пиво без хеџаб на главата. ...
Ѕвездите на „Деспасито“ бесни на претседателот на ... Авторите на светскиот хит „Деспасито“ го обвинија претседателот на Венецуела, Николас Мадуро дека ја искористил нивната песна во политички цели. Ма...