Перишиќ потпиша за Јунајтед

Перишиќ потпиша за Јунајтед

Хрватскиот фудбалски репрезентативец Иван Перишиќ кариерата ќе ја продолжи во Манчестер Јунајтед. Клубот од „Олд Трафорд“ постигна договор со Интер според „неро-азурите“ ќе добијат оштета од 45 милиони евра и можност за уште пет од бонуси, објавија италијанските медиуми.

Перишиќ минатата сезона за тимот од Милано постигна 11 голови и забележа 12 асистенции.

Интер како замена за Перишиќ на „Џузепе Меаца“ ќе го донесе Кеита Балде од Лацио. Овој трансфер е проценет на 20 милиони евра.

Поврзани вести

Германија и Шведска обезбедија четвртфинале на ЕУР... Женските фудбалски репрезентации на Германија и Шведска се пласираа во четвртфиналето на ЕУРО 2017, откако по синоќешните дуели од 3. коло од Б групат...
Две победи на гостинските екипи во третото коло од... Две победи постигнаа синоќа гостинските екипи на првите натпревари од третото коло од квалификациите од Лигата на шампионите. Триумф на гостинските те...
Седлоски: Ова е голем триумф за Вардар... Македонскиот првак Вардар синоќа постигна минимална победа од 1:0 во првиот натпревар од третото коло од квалификациите од Лигата на шампионите. „Црве...
Францускиот шампион Монако демантира дека го прода... Францускиот шампион Монако демантираше дека еден од најталентираните играчи во светот Килијан Мбапе бил продаден на Реал Мадрид за рекордни 180 милион...
Менди во Манчестер Сити како најскап дефанзивец... Бенџамин Менди и официјално е нов фудбалер на англискиот премиерлигаш Манчестер Сити, потврдија од клубот на својот официјален веб сајт. „Менди без...
Со дербито Шкендија – Вардар стартува новата сезон... Со дерби натпреварот меѓу Шкендија и Вардар ќе биде отворена новата сезона во македонскиот фудбалски шампионат, односно Првата лига (ПМФЛ). Вака о...