Партнерот на Џорџ Мајкл тврди: Се чуствувам како во пекол откако почина

Партнерот на Џорџ Мајкл тврди: Се чуствувам како во пекол откако почина

Партнерот на починатиот пејач Џорџ Мајкл, фотографот и стилист Фади Фаваз (43) напиша песна за неговата смрт.

Фади беше последниот кој во декември минатата година го виде Џорџ Мајкл жив, тој го пронајде неговото безживотно тело и се обидел да го оживее. Поради сето тоа, Фади со месеци бил во депресија.

Во песната Фади вели дека се чувствува „како во пекол“ и дека го „презира Божик“. Џорџ почина на Божик на 25 декември 2016 година, во неговиот дом во Оксфордшир.

– Едно срце одлучи да си оди, се наоѓам во пеколот и сега јас се срамам од Божиќ. Не го сакам тој ден. Се обидувам да ја скријам главата, перницата станува црвена, го изгубив својот пат, порачуваат стиховите на Фади.

Фади и Џорџ беа во врска шест години. Појрај тагата по смррта на Џорџ, Фади го мачи и тоа што семејството на пејачот не го сака и сака да го исклучи од наследството.

Фаваз престојува во куќата на Џорџ во Лондон, каде живееја заедно, бо семејството сака да ја продаде. Куќата вреди пет милиони фунти. Фади не беше повикан ниту на погребот на поп ѕвездата, ниту информиран кога ќе се оддржи.

Пејачот Џорџ Мајкл почина од срцев удар на Божиќ 2016 година на 54-годишна возраст.

Поврзани вести

Принцот Џорџ го слави четвртиот роденден... Британскиот принц Џорџ денеска го слави четвртиот роденден, а Кенсингтонската палата по тој повод објави негова официјална фотографија. Во соопште...
Џастин Бибер доби забрана за настапи во Кина порад... Кинеските власти соопштија дека на канадскиот поп пејач Џастин Бибер нема да му биде дозволено да настапува во Кина, поради „неговото однесување на сц...
По 9 години, О Џеј Симпсон излегува од затвор... Поранешната ѕвезда во американски фудбал и глумец О-Џеј Симпсон ќе биде ослободен од затворот во Невада по девет години. - Ви благодарам, кратко ка...
Почина пејачот на Линкин парк, се самоубил со бесе... Честер Бенингтон, пејачот на популарниот бенд Линкинг Парк се самоубил вечерва на 41. година, соопштија американските медиуми. Според полицијата, п...
Во Црна Гора пристигнуваат Де Ниро, Робин Шарма и ... Црна Гора ќе биде домаќин на четвртиот Глобален граѓански форум на кој ќе присуствуваат повеќе светски лидери, членови на кралски семејства, филантроп...
Бен Афек: Најголем предизвик ми беше да се бакнам ... Режисерот Кевин Смит предизвика вистинска бура во јавноста, откако по едно прикажување на неговата комедија „Chasing Amy“, снимена пред 20 години, рас...