Познати четвртфиналните двојки на Голд купот

Познати четвртфиналните двојки на Голд купот

Со одигрувањето на натпреварите од последното (3.коло) во Ц-групата на фудбалскиот Голд куп што се одржува во САД, формирани се паровите за четвртфиналната фаза.

Мексико ноќеска го победи Курасао со 2:0, додека Јамајка и Салвадор ремизираа 1:1, резултат што им одговараше на двете селекции.

Пласман во четвртфиналето од А-групата обезбедија Костарика, Канада и Хондурас, од Б-групата САД и Панама, од Ц-групата Мексико, Јамајка и Салвадор.

Двојки за четвртфиналето:

Костарика – Панама,
Мексико – Хондурас,
САД – Салвадор и
Јамајка – Канада.

Трофејот освоен пред две години го брани Мексико.

Поврзани вести

Зума од Челзи на позајмица во Стоук... Францускиот интернационалец Курт Зума во наредната сезона ќе ќе игра за тимот на Стоук. Иако фудбалерот од добраната неодамна го продолжи договоро...
УЕФА го казни Хајдук за расистичко навивање на „то... Дисциплинската комисија на Европската фудбалска федерација (УЕФА) му изрече казна на сплитски Хајдук за расистичко навивање. Хрватскиот тим, кој се...
Пуштени во продажба билетите за дуелот Вардар R... Билетите за натпреварот од третото квалификациско коло за Лигата на шампиони меѓу македонскиот првак Вардар и данскиот Копенхаген од денеска се пуштен...
Дуелите меѓу Олимпијакос-Партизан без гостински на... Европската фудбалска федерација (УЕФА) ги извести екипите на Партизан и Олимпијакос дека нивните навивачи нема да смеат на присуствуваат на натпревраи...
Вардарци изразија благодарност до УЕФА што им дозв... Откако Европската фудбалска федерација (УЕФА) реши да го прифати барањето на македонскиот првак Вардар мечот од третото квалификациско коло за Лигата ...
Мексико против Јамајка во полуфиналето на Голд Куп... Репрезентациите на Мексико и Јамајка ја сочинуваат втората полуфинална дбојка на Голд Купот што се одржува во САД. Селекцијата на Мексико во место ...