ФОТО: Пласма – камин со минималистички дизајн

ФОТО: Пласма – камин со минималистички дизајн

Иако сега зимата ни делува како да е многу многу далеку, таа ќе стигне за час и ќе не потсети на моќта која ја има. Со самото тоа, летото е идеално време за размислување за опции за греење.

Една од нив е иновативниит камин од новата генерација Пласма со минималистички дизајн, едноставната употреба, одличната технологија и високите перформанси.

Пласма камините можат да се користат во пасивни, како и во домови кои штедат енергија, благодарение на непропустливите комори за согорување и всисувачи за воздух.

Изгледот на каминот може да се прилагодува со избор на дршката која најдобро се вклопува во декорацијата на просторијата, во зависност од тоа дали приоритет ни е ергономијата или убавиот изглед.

Во сите камини може да се вгради патентиран Comfort Air систем за вентилација, благодарение на кој истовремено може да се загреат неколку поврзани простории, со максимална оддалеченост од 8 метри.

Поврзани вести

ФОТО: „Хобитска“ куќа во Шкотска... Во близина на шкотскиот град Томиџ е сместена несекојдневна куќа, која потсетува на домот на Билбо Бегинс, херојот на Толкин од „Господар на прстените...
ВИДЕО: Монтажна куќа на копче сама се гради за 8 м... Инжинери дизајнираа монтажна куќа која на притисок на копче сама се изградува за осум минути и е една од многу монтажни објекти кои ги дизајнира брита...
Уметнички за Адидас дизајнирале 50 модели на патик... Адидас ангажирал 12 уметнички за да дизајнираат посебен вид Албатрос патики за секоја држава во САД. Уметничките биле избрани преку страницата Refiner...
ФОТО: Елегантен дизајн на стан во Будимпешта... Во духот на проектите од типот „направи сам“, белгиското дизајнерско студио „Маргеза“ редизајнираше, и опреми стан во центарот на Будимпешта. ...
ФОТО: Лампи од природни материјали... За љубителите на уникатните работи, фирмата „Ел Торент“ ја претстави линијата на лампи „Корд“. Инспирирана од природата, линијата „Корд“ се со...
ФОТО: Печатени шаховски фигури со двојна намена... „Ливинг Чес“ создаде 3Д печатени фигури со двојна намена - шаховски фигури и стилски микро саксии за билки. Целокупниот комплет содржи 32 фигу...