Новиот тренд ги освои жените: Ова лето се носи коса во боја на океан

Новиот тренд ги освои жените: Ова лето се носи коса во боја на океан

Најновиот тренд „океанска коса“ станува се попопуларен и ги освои жените. Фризерите ги користат сите бои на океанот, со цел да постигнат совршена комбинација од сини нијанси на косите од своите клиенти.

„Океанската коса“ изгледа импресивно. Стилистите и експертите за коса користат различни тонови на сина боја – кобалтни, тиркизни, а понекогаш и зелена поради постигнување длабочина и димензии кои потсетуваат на морските бранови. Со такви разновидни бои, процесот на фарбање воопшто не е едноставен. Фризерот Британи Холанд од Калифорнија тврди дека процесот на фарбање трае околу четири часа.

Според друга фризерка Касеи О’Хара од Роквил, најголемата предност на „океанската коса“ е што трае многу подолго од другите разнобојни нијанси. Таа советува дека жените со „океанска коса“ треба да избегнуваат да ја мијат косата со многу топла вода, бидејќи на тој начин паѓа бојата.

Поврзани вести

ФОТО: Модерна куќа на Бали На популарниот индонезиски туристички остров Бали е изградена модерната куќа „Клеј Хаус“, која се еден необичен детал се разликува од останатите совре...
ФОТО: Слушалки во форма на мачкини уши... „Cat Ear Headphones“ се идеални слушалки за љубителите на музиката. Опремени се со ЛЕД светла, па така секогаш можете да ја прилагодите бојата...
ФОТО: Најелегантната маса за играње фудбалче... Дизајнерот Ален Џајлс креираше модерна маса за играње фудбалче. „Пјур Аутдор“ претставува врвен минималистички дизајн што ќе ви овозможи многу...
ФОТО: Необична мала куќа во Јапонија... Во јапонскиот главен град Токио е изградена резиденцијата „Камиума Хаус“, која се карактеризира со минималистички стил и триаголна геометрија. ...
Француските пратеници ќе можат да ги остават косту... Бирото на француското Национално собрание официјално одобри пратениците да можат да присуствуваат на собраниските седници без да носат костуми и врато...
ФОТО: Модерна архитектура акцентирана со зеленило... Вилата „Пејгер“ се карактеризира со силен геометриски профил со истакнати агли и рабови и цилиндрична централна кула. Белите ѕидови на куќата ...