(ВИДЕО) А1он во Косел: Чадот го нема, миризбата поголема

(ВИДЕО) А1он во Косел: Чадот го нема, миризбата поголема

Чадот кој вчера се ширеше од Дувало Косел веќе го нема, на тлото останал само пепел да сведочи за вчерашното случување.

Жителите на Косел не сакаа да зборуваат пред камера, но рекоа дека миризбата вчера и денеска е поголема од претходно.

Како што изјави за А1он, директорот на земјотресно инженерство и инженерска сеизмологија, Михаил Гаревски, сите земјотреси по вчерашниот од 5 степени се афтер шокови.

Александар Тодески

Поврзани вести

Полицијата трага по Горан Грујевски, не ги чекал в... Полицијата вечерва не го пронајде Горан Груејевски, поранешниот началник на УБК, во својот дом. Не е јасно ниту дали е приведен и Никола Бошковски, со...
Европско јуниорско првенство во воздухопловно моде... На спортскиот аеродром во Прилеп денеска започна Европскиот јуниорски шампионат во воздухопловно моделарство, на кој учествуваат околу 80-тина натпрев...
Двајца македонски каратисти ќе се борат за злато в... Македонските каратисти кои учествуваат на Европското универзитетско првенство во Куимбра, Португалија, денеска во елиминацискиот дел од првенството по...
ВМРО-ДПМНE бара оставка од министерот Таравари пор... Алармантна и загрижувачка е ситуацијата во Гостивар и Гостиварско. За само три дена негрижата и неспособноста на министерот Таравари однесе два човечк...
Поддршка од Велика Британија за реформската Влада ... Премиерот Зоран Заев придружуван од заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, попладнево се сретна со Фиона Мек Илв...
Средба на Спасовски со верските поглавари: МВР ќе ... Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска одржа работна средба со поглаварите на верските заедници: г.г. Стефан- поглавар на Македонскат...