Мајли Сајрус со критики до „Долче Габана“ поради Меланија Трамп

Мајли Сајрус со критики до „Долче Габана“ поради Меланија Трамп

Мајли Сајрус, пофалувајќи го својот брат за својата прва модна ревија на Инстаграм, меѓу другото, ја искритикува модната куќа „Долче Габана“ оти дозволиле да бидат ангажирани од американската прва дама, Меланија Трамп.

Имено, Мајли објави фотографија од својот брат Брејсон, кој инаку е нов во овие води, од ревија на познатата италијанска модна двојка, со придружен коментар.

– Му честитам на мојот брат за неговата прва ревија. Неговиот сон никогаш не беше да стане модел, оти тој е еден од најнадарените музичари кои некогаш сум ги чула, но нам, на семејството Сајрус ни е својствено да пробаме се и да ги прифатиме можностите кои не носат вон зоната на комфорот. Веруваме дека секој ден треба да пробаме нешто ново. Ти честитам и многу сум горда на тебе, од Нешвил до Италија. П.С. „Долче Габана“, не се согласувам со вашата политика, но го поддржувам тоа што ги прославувате младите уметници и им давате можност да се покажат, навед Мајли.

На нејзината забелешка, реагираше Стефано Габана споделувајќи ја фотографијата.

– Ние сме Италијанци и политиката не не интересира, посебно не американската. Ние изработуваме облека, а ако ти имаш намера да се бавиш со политика преку вакви објави, во тешка заблуда си. Не ни треба твоето мислење, ниту коментари, и следниот пат, само изигнорирај не, те молам, напиша Габана отворено и јавно.

Во текот на американската претседателска кампања, Мајли Сајрус, како и многумина од ѕвездите, ја поддржуваше Хилари Клинтон, а што се однесува до италијанските дизајнери, тие соопштија дека нема да ја бојкотираат Меланија Трамп, како што тоа го направија други модни куќи.

Напротив, модниот тандем и тоа одлучи да го искористи за комерцијални цели, па тогаш исфрлија маици со натпис – „бојкот“.

Поврзани вести

Шерон Озборн ја шокирала внуката порачувајќи и стр... Сопругата на Ози Озборн, Шерон Озборн (64) и најмила стриптизер на внуката за моминската вечер, но тоа на девојката не и се допаднало. - Таа плаче...
ВИДЕО: Анџелина Џоли со зголемена телесна тежина... Анџелина Џоли позитивно изненади со својот изглед при посета на меѓународниот центар за поддршка на бегалци во Кенија. Актерката одржа говор, а таб...
Почина еден од членовите на рап дуото „Моб Дип“... Член на рап дуото „Моб Дип“, Амберт Џонсон, познат под прекарот Продиџи, почина на 42-годишна возраст во Лас Вегас. - Со голема тага и неверување с...
Даниел Деј Луис заминува во пензија... Трикраниот добитник на наградата Оскар, Даниел Деј Луис, кој е еден од најпознатите актери во својата генерација, одличи дефинитивно да го напушти акт...
Мадона купи куќа во Португалија... Поп ѕвездата Мадона одлучи да се пресели во околината на португалскиот главен град Лисабон, со цел на својот син да му овозможи се што му е потребно з...
Почина италијанската модна креаторка Карла Фенди... Италијанската модна креаторка Карла Фенди, која беше и почесна претседателка на компанијата „Фенди Груп“, почина на 80-годишна возраст. „Фенди Груп...