Мбапе сака во Реал

Мбапе сака во Реал

Најдобриот фудбалер на Монако во минатата сезона, Килијан Мбапе изјави дека кариерата сака да ја продолжи во Реал Мадрид.

– Реал или не одам никаде, изјавил Мбапе, пренесува шпанска „Марка“.
18-годишниот фудбалер веќе го известил раководството на Монако дека има желба да се пресели во Мадрид, а интересот е двостран ако се има предвид дека и актуелниот европски шампион го посакува напаѓачот на Монако во своите редови.

Токму Мбапе се посочува како можна замена за Кристијано Роналдо кој изјави дека сака да ја напушти Шпанија поради проблемите со Државното обвинителство околу обвинението за затајување данок.

За Мбапе голем интерес покажуваат и премиерлигашите Арсенал, Манчестер Јунајтед, како и Пари Сен Жермен.

Поврзани вести

Валверде: Реал беше подобар од нас... Тренерот на Барселона, Ернесто Валверде призна дека Реал Мадрид заслужено го освои Супер купот на Шпанија, но додаде дека сезоната е долга и дека очек...
Шпанскиот Супер куп за Реал Мадрид... Европскиот и шпански првак Реал Мадрид освои уште еден пехар на стартот од новата сезона. По триумфот во Супер купот на УЕФА во Скопје, Реал Мадрид си...
Убедлив триумф на Селтик против Астана во баражот ... Екипата на Селтик ја оствари најубедливата победа на средбите од плеј-офот за фудбалската Лига на шампиони одиграни синоќа. Шкотскиот првак ја совлада...
Јаневски: Ќе продолжиме таму каде што клубот заста... Македонскиот фудбалски шампион Вардар под водство на новиот тренер и поранешен играч на овој клуб Чедомир Јаневски ќе се појави на утрешниот дуел од б...
Одиграни 12 натпревари од првото коло од Купот на ... Дванаесет екипи попладнево обезбедија пласман во следната фаза од фудбалскиот Куп на Македонија, откако победија во дуелите од 1. елиминациско коло. Н...
За тренерот на Фенербахче главна цел е да се елими... Во Скопје пристигна турскиот фудбалски гигант Фенребахче, екипа која во четврток во рамките од баражот ќе го игра првиот натпревар од Лига Европа со ...