Почетна Свет Ирачките сили во Мосул ги предупредија припадниците на ИД: „Предајте се или умрете“
Свет

Ирачките сили во Мосул ги предупредија припадниците на ИД: „Предајте се или умрете“

19/06/2017 - 14:18 118 прегледи
Ирачките сили во Мосул ги предупредија припадниците на ИД: „Предајте се или умрете“