Малме противник на Вардар во квалификациите за ЛШ

Малме противник на Вардар во квалификациите за ЛШ

Шведскиот првак Малме е противникот на Вардар во второто квалификациско коло за фудбалската Лига на шампиони.

Ова е епилогот по денешната ждрепка во Нион, Швајцарија.
На првиот натпревар кој ќе се игра на 11 или 12 јули, вардарци ќе гостуваат, додека реваншот во Скопје ќе биде на 18 или 19 јули.

Можни противници на Вардар беа и екипите на Селтик (Шкотска), Легија (Полска), Марибор (Словенија) Розенборг (Норвешка) и Хафнарфјордур (Исланд).

Вардар во моментов е на подготовки во Австрија и има амбиција да помине барем една рунда во квалификациите за ЛШ.

Поврзани вести

За тренерот на Фенербахче главна цел е да се елими... Во Скопје пристигна турскиот фудбалски гигант Фенребахче, екипа која во четврток во рамките од баражот ќе го игра првиот натпревар од Лига Европа со ...
Бака како позајмен играч во Виљареал... Колумбискиот интернационалец Карлос Бака кариерата ќе ја продолжи во Виљареал како позајмен играч од Милан, објави денеска шпанскиот фудбалски клуб. ...
Јаневски ќе го предводи Вардар против Фенербахче?... Поранешниот селектор на Македонија, Чедомир Јаневски, ќе биде нов тренер на Вардар и најверојатно ќе ги предводи „црвено-црните“ на натпреварот од пле...
Сигурдсон најскап фудбалер во историјата на Еверто... Англискиот фудбалски клуб Евертон успешно ги заврши преговорите со Свонси за трансферот на исландскиот играч Гилфи Сигурдсон кој за сума од 50 милиони...
Прва рунда во фудбалскиот Куп на Македонија... Во фудбалскиот Куп на Македонија, денеска ќе се одиграат натпреварите од првата рунда. Прволигашите и најдобрите екипи од претходната сезона во ВМФЛ с...
УЕФА номинираше по три претенденти во двете конкур... Европската фудбалска федерација (УЕФА) ги објави имињата на тројцата номинирани за најдобар играч во машка и женска конкуренција за сезоната 2016/17. ...