Како да добивате повеќе „лајкови“ на социјалните мрежи?

Како да добивате повеќе „лајкови“ на социјалните мрежи?

Желбата за добивање што поголем број „лајкови“ на објавите на социјалните мрежи очигледно не е опсесија само на „обичните смртници“, туку со неа се оптоварени и познатите личности.

Тоа особено се однесува на оние кои не се од самиот врв на познати личности, но кои се обидуваат да стекнат што поголема светска слава.

Таков е случајот со манекенката и Ди-Џеј, Шантел Џефрис, која само на Инстаграм има над 2,7 милиони следбеници.

Според неа, атрактивниот изглед и прекрасното тело не се доволни за привлекување стотици илјади „лајкови“, туку за ваков „успех“ е потребно нешто сосема друго.

– Најмногу „лајкови“ меѓу моите слики добиваат оние кои имаат убава позадина. Луѓето сакаат да видат убава фотографија со прекрасен поглед, изјави Шантел.

Според неа, ако сакате да имате селфи со рекорден број „лајкови“, не е доволно само да се наместите во спалната соба, туку треба да одберете место кое ќе има убава позадина.

Поврзани вести

Како да знаеме дека сме ја сретнале сродната душа?... Сродна душа - идејата за некој близок, кој го чувствуваме како дел од себе, со кого го споделуваме животот и со кого ги надминуваме сите пречки, е меѓ...
Тајгер Вудс бил истовремено под дејство на пет вид... Легендарниот голфер Тајгер Вудс имал пет различни видови дрога во организмот, кога во мај бил уапсен под сомнение дека возел пијан, потврди токсиколош...
Уругвај продава нацистички орел вреден 50 милиони ... Бронзана статуа на нацистички орел со висина од 2,74 сантиметри, ќе биде понудена на аукција во Уругвај, а се очекува да постигне цена од 50 милиони д...
ВИДЕО: Во Кина се роди животно, досега невидено ни... Во Кина се роди свиња-мутант, со две тела и осум нозе, но почина неколку минути по раѓањето. Сопственикот на мајката - свиња, фармерот Гао Бајц...
Како да направите тинејџерот да не скршне од патот... Младите се склони кон пороци, бидејќи супстанците во опијатите им олеснуваат да се изборат со стресот. Родителите можат да им помогнат, доколку ги ...
Кејти Пери и Орландо Блум повторно заедно?... Пејачката Кејти Пери и актерот Орландо Блум беа во врска 10 месеци, која заврши на почетокот на оваа година. Меѓутоа, изминатиов викенд тие биле ви...