УЕФА ги објави потенцијалните ривали на Вардар во ЛШ

УЕФА ги објави потенцијалните ривали на Вардар во ЛШ

Пред денешната ждрепка за второто квалификациско коло фудбалската Лигата на шампиони, во која што Вардар ќе го дознае својот противник, УЕФА го објави скратениот список на екипи кои можат да се паднат со македонскиот првак.

Шампионот на Македонија за можни ривали ги доби екипите на Селтик (Шкотска), Легија Варшава (Полска), Марибор (Словенија), Малме (Шведска), Розенборг (Норвешка) и Хафнарфјордур (Исланд).

Ждрепката ќе биде извршена денеска околу пладне.

Вардар минатата година не успеа да помине ниту едно коло, бидејќи беше елиминиран од Динамо Загреб, а оваа година од таборот на „црвено-црните“ посакуваат да се мине барем една рунда во квалификациите за елитното натпреварување.

Поврзани вести

За тренерот на Фенербахче главна цел е да се елими... Во Скопје пристигна турскиот фудбалски гигант Фенребахче, екипа која во четврток во рамките од баражот ќе го игра првиот натпревар од Лига Европа со ...
Бака како позајмен играч во Виљареал... Колумбискиот интернационалец Карлос Бака кариерата ќе ја продолжи во Виљареал како позајмен играч од Милан, објави денеска шпанскиот фудбалски клуб. ...
Јаневски ќе го предводи Вардар против Фенербахче?... Поранешниот селектор на Македонија, Чедомир Јаневски, ќе биде нов тренер на Вардар и најверојатно ќе ги предводи „црвено-црните“ на натпреварот од пле...
Сигурдсон најскап фудбалер во историјата на Еверто... Англискиот фудбалски клуб Евертон успешно ги заврши преговорите со Свонси за трансферот на исландскиот играч Гилфи Сигурдсон кој за сума од 50 милиони...
Прва рунда во фудбалскиот Куп на Македонија... Во фудбалскиот Куп на Македонија, денеска ќе се одиграат натпреварите од првата рунда. Прволигашите и најдобрите екипи од претходната сезона во ВМФЛ с...
УЕФА номинираше по три претенденти во двете конкур... Европската фудбалска федерација (УЕФА) ги објави имињата на тројцата номинирани за најдобар играч во машка и женска конкуренција за сезоната 2016/17. ...