Британец облечен како терорист предизвика паника на Хвар

Британец облечен како терорист предизвика паника на Хвар

Само две седмици по последниот теористички напад во Велика Британија, еден Британец се прошета низ јадранскиот остров Хвар, облечен како терорист.

На себе, тој имаше лажен бомбашки елек, а во рацете носеше пластична пушка, па со својата појава предизвика паника меѓу присутните.

Фотографијата од забрадениот Британец, кој се шета низ хварските кафулиња, на Твитер ја постави загрижената туристка Ешли Коуви.

Лажниот терорист никој од присутните не го пријавил в полиција, но надлежните се во потрага по него и разговараат со луѓето кои се нашле во близина.

Поврзани вести

Војската на Црна Гора планира да набави нова техни... Војската на Црна Гора наскоро би можела да биде засилена со три хеликоптери, радар и оклопни возила, јавува подгорички „Вијести". Парите за тоа би ...
Двајца загинати во хеликоптерска несреќа во Грција... Грчките власти соопштија денеска дека на подрачјето северно од Атина, се урнал мал цивилен хеликоптер, при што животот го загубија две лица, а третото...
Вучиќ очекува голем број странски претставници на ... Претседателот на Србија, Александар Вучиќ очекува голем број странски државници да присуствуваат на денешната инагурација. На церемонијата предвиде...
Повратниците од боиштата од Сирија закана за безбе... Косовските повратници од боиштата во Сирија и Ирак, може да бидат сериозен безбедносен предизвик, иако се уште се на изджување на затворска казна. ...
Рама уште од сега на мака, коалиција со него не са... Албанскиот премиер и лидер на Социјалстичката партија категорично ја отфрли можноста за коалиција со досегашниот владин партнер Движењето за социјалис...
Угинат бел кит пронајден на турскиот брег... Трупот на угинат бел кит бил исфрлен на брегот на јужниот турски округ Хатај, јави турската НТВ. Морскиот цицач е од видот Фисетер макроцефалус и е...