Најскапата чанта во светот

Најскапата чанта во светот

Чантата „Himalaya Niloticus Crocodile Diamond Birkin 30“ е продадена за рекордна сума, со што е соборен минатогодишниот рекорд, кога идентичната чанта е продадена по цена од 2.32 милиони долари.

Само една или две вакви чанти се креираат на годишно ниво, со што претставуваат најретки во светот.

Рачно изработената чанта е дефинитивно најпосакуваниот предмет што постои, а кога е декорирана со дијаманти и бело злато, тогаш таа едноставно нема конкуренција.

Поврзани вести

Викторија Сваровски носеше венчаница од 700.000 ев... Викторија Сваровски е наследничка на царството „Сваровски“ и позната австриска пејачка. Изминатиот викенд таа се омажи за долгогодишното момче Верн...
Хуманитарен базар за бегалците во Македонија... Под мотото „Создади надеж“ денеска во Сули ан во Скопската чаршија ќе се одржи хуманитарен базар на повеќе од 100 ракотворби изработени од бегалци кои...
Модна ревија на студенти по дизајн од ТМФ... На Технолошко-металуршкиот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје денеска ќе се одржи модна ревија на студентите по дизајн и инжен...
Уникатен часовник во облик на череп... Швајцарскиот производител „L’Epée 1839“ во соработка со брендот „Kostas Metaxas“ го креираше прекрасниот часовик во форма на череп „ L'Epée 1839 Requ...
Новото седиште на „Гугл“ во Лондон со градина, баз... Две години откако од Бјарке Инглс и Томас Хетервик беше побарано да го дизајнираат новиот кампус на „Гугл“ во Лондон, компанијата поднесе барање за из...
Зошто очилата „Реј Бан“ се наречени така?... Модата е променлива, но некои брендови како „Реј Бан“ успеаја да опстанат сето ова време. Очилата со класичен дизајн се едни од најпродаваните и н...