Уникатен часовник во облик на череп

Уникатен часовник во облик на череп

Швајцарскиот производител „L’Epée 1839“ во соработка со брендот „Kostas Metaxas“ го креираше прекрасниот часовик во форма на череп „ L’Epée 1839 Requiem By Kostas Metaxas“.

Часовникот поседува дисплеј за часовници во очните празнини,а направен е од леен алуминиум.

Понуден е во две варијанти, едната е црна со механизам од позлатен месинг и златна верзија од алуминиум со механизам од паладиум.

Часовникот се движи со помош на „1853 ХМД“ механизам до осумдневна резервна енергија.

„L’Epée 1839 Requiem By Kostas Metaxas“ е прв примерок во колекцијата на нови черепи на овој бренд.

Станува збор за лимитирано издание од по 50 примероци од двете верзии.

Поврзани вести

Викторија Сваровски носеше венчаница од 700.000 ев... Викторија Сваровски е наследничка на царството „Сваровски“ и позната австриска пејачка. Изминатиот викенд таа се омажи за долгогодишното момче Верн...
Хуманитарен базар за бегалците во Македонија... Под мотото „Создади надеж“ денеска во Сули ан во Скопската чаршија ќе се одржи хуманитарен базар на повеќе од 100 ракотворби изработени од бегалци кои...
Модна ревија на студенти по дизајн од ТМФ... На Технолошко-металуршкиот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје денеска ќе се одржи модна ревија на студентите по дизајн и инжен...
Најскапата чанта во светот Чантата „Himalaya Niloticus Crocodile Diamond Birkin 30“ е продадена за рекордна сума, со што е соборен минатогодишниот рекорд, кога идентичната чанта...
Новото седиште на „Гугл“ во Лондон со градина, баз... Две години откако од Бјарке Инглс и Томас Хетервик беше побарано да го дизајнираат новиот кампус на „Гугл“ во Лондон, компанијата поднесе барање за из...
Зошто очилата „Реј Бан“ се наречени така?... Модата е променлива, но некои брендови како „Реј Бан“ успеаја да опстанат сето ова време. Очилата со класичен дизајн се едни од најпродаваните и н...