(ВИДЕО) Котевски: Не знам зошто сум осомничен

(ВИДЕО) Котевски: Не знам зошто сум осомничен

По распитот во СЈО, портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Иво Котевски, изјави дека побарал увид во доказите и дека не знае за што го сомничат.

Тој пред новинарите изјави дека уште еднаш се потврдило дека СЈО дејствува по наредби од СДСМ. На прашање каде е експремиерот и лидер на ВМРО-ДМНЕ Никола Груевски, Котевски изјави дека не знае каде е но дека во СЈО бил во лично во име.

Котевски се договорил со обвинителите повторно да се појави во оваа институција како осомничен, но да му биде овозможен увид во доказите. Увид во доказите побараа и Рангелова, Димитриев и Јанакиески.

Поврзани вести

Полицијата трага по Горан Грујевски, не ги чекал в... Полицијата вечерва не го пронајде Горан Груејевски, поранешниот началник на УБК, во својот дом. Не е јасно ниту дали е приведен и Никола Бошковски, со...
Европско јуниорско првенство во воздухопловно моде... На спортскиот аеродром во Прилеп денеска започна Европскиот јуниорски шампионат во воздухопловно моделарство, на кој учествуваат околу 80-тина натпрев...
Двајца македонски каратисти ќе се борат за злато в... Македонските каратисти кои учествуваат на Европското универзитетско првенство во Куимбра, Португалија, денеска во елиминацискиот дел од првенството по...
ВМРО-ДПМНE бара оставка од министерот Таравари пор... Алармантна и загрижувачка е ситуацијата во Гостивар и Гостиварско. За само три дена негрижата и неспособноста на министерот Таравари однесе два човечк...
Поддршка од Велика Британија за реформската Влада ... Премиерот Зоран Заев придружуван од заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, попладнево се сретна со Фиона Мек Илв...
Средба на Спасовски со верските поглавари: МВР ќе ... Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска одржа работна средба со поглаварите на верските заедници: г.г. Стефан- поглавар на Македонскат...