„Моторџика“ преку ден, навечер се трансформира во дама – стилско дефиле на Зета Џонс

„Моторџика“ преку ден, навечер се трансформира во дама – стилско дефиле на Зета Џонс

Кетрин Зета Џонс ги покажа сите свои лица и можности за модна трансформација на премиерата на својот нов филм Rock of Ages викендов во Лос Анџелес.

Таа докажа дека и подеднакво добро и стојат и елегантна тоалета и моторџиски кожени пантолони. За премиерата на својот нов филм, на црниот (а не црвениот тепих) заблеска во нежен, кус фустан кој ја откриваше едната рака и овозможуваше комплетен увид на нејзините одлично обликувани нозе.

За веднаш по премиерата, црната чипка да ја замени со црни кожни пантолони. Фотографиите од Зита Џонс на аеродромот во Лос Анџелес, покажуваат дека сосема одлично покрај дамскиот и прилега и рокерскиот стил.

Пудра бојата која е хит оваа сезона, Кетрин ја надополни со црни детали од чипка, кои се покажаа како добитна комбинација бидејќи модните критичари веднаш упатија пофалби и за нејзиниот стил ино и за тоа како изгледа оваа 42 годипшна актерка.

Меѓутоа, веднаш откако гламурот и сјајот на филмските премиери ги остави зад себе, атрактивната сопруга на Мајкл Даглас, на аеродромот се појави во подеднакво добитна стилска комбинација. За да го избегне мрачниот изглед, оскровката и ѕвездата на филмовите „Чикаго“ и „Маската на Зоро“ рокерските кожни пантолони и црните чизми ги надополни со бело сако.

Поврзани вести

Марк Валберг: Џастин Бибер ми испраќа свои фотогра... Холивудскиот актер Марк Валберг откри дека канадскиот пејач Џастин Бибер му ги испратил фотографиите од својата рекламна кампања за долна облека на Ке...
На Ибеј се продава гума за џвакање, која ја џвакал... Радио-водителот Мет Ричардсон беше домаќин на актерите Рајан Гослинг и Ема Стон, кои му гостуваа во емисијата поради промоција на филмот „Ла Ла Ленд“....
Осум животни вистини кои ќе ви го променат животот... Бука - Сараево „Ако секогаш ги одобрувате другите, вие сте нивен заробеник”. Лао-це е еден од најпознатите кинески филозофи и од него можеме да ...
ФОТО: Планинска викендичка крај езерото Тахо... Калифорниското езерото Тахо и олимпиското село во негова близина се познати ширум светот по прекрасните пејсажи и одличните скијачки терени, кои привл...
Бизарна скулптура од 350 долари... Ова е скулптурата што претставува позлатен измет. Доколку поради некоја морбидна причина сакате да купите позлатен телесен измет, треба да знаете ...
Јубел- агенција со која не знаете каде ќе патувате... Никаде во светот не недостасуваат туристички агенции и интернетски страници што можат да Ви помогнат во планирање на патувањето. Во морето слични, тук...