ВИДЕО: Милошоски не одговори зошто ја узурпираат канцеларијата на претседателот на Собрание

ВИДЕО: Милошоски не одговори зошто ја узурпираат канцеларијата на претседателот на Собрание

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антоијо Милошоски повторно зборуваше дека Талат Џафери според нив е нелегитимен претседател на Собранието и дека неговата партија за стабилна и унитарна Македонија, но не одговори што пратениците прават во кабинетот на претседателот на Парламентот.

Претходно Милошоски рече дека ќе одговорел на се што им било потребно на медиумите, но да немало новинарски прашања и по прес конференцијата во која ги повторуваше партиските ставови замина без одговорите кои им беа потребни на медиумите.

Поврзани вести

Живаљевиќ: Влегов во Собранието со дозвола на сове... Поранешниот советник за безбедност во српската амбасада во Скопје, Горан Живаљевиќ, ги негира тврдењата на ВМРО-ДПМНЕ дека македонските институции не ...
Кабинет на Иванов: Македонските служби не побарале... Од Кабинетот на претседателот Ѓорге Иванов реагираат во врска со изјавата на српскиот разузнувач Горан Живаљевиќ, дадена за српската агенција Танјуг. ...
СДСМ: Хаос се случува само во главата на Никола Гр... Никола Груевски е човекот којшто им ги создаде најголеми проблеми на граѓаните и на Република Македонија. Откако ги осиромаши граѓаните, откако ја...
Почина новинарот Ѓорѓи Ристески-Џостер... Денеска во Скопје, на 57-годишна возраст ненадејно почина долгогодишниот новинар на „Вечер“ и „Експрес“, Ѓорѓи Ристески-Џостер. Кариерата ја започн...
Персоналот во српската Амбасада во Скопје се враќа... Персоналот на српската Амбасада утре ќе пристигне назад во Скопје. Ова, како што соопшти Министерството за надворешни работи, го информирал првиот зам...
ВМРО-ДПМНЕ: Никој не дал согласност за влез на Жив... „ВМРО-ДПМНЕ изразува загриженост за објавената, од страна на Република Србија, шпионска афера која има меѓународни димензии, имајќи предвид дека е меѓ...