ВИДЕО: Милошоски не одговори зошто ја узурпираат канцеларијата на претседателот на Собрание

ВИДЕО: Милошоски не одговори зошто ја узурпираат канцеларијата на претседателот на Собрание

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антоијо Милошоски повторно зборуваше дека Талат Џафери според нив е нелегитимен претседател на Собранието и дека неговата партија за стабилна и унитарна Македонија, но не одговори што пратениците прават во кабинетот на претседателот на Парламентот.

Претходно Милошоски рече дека ќе одговорел на се што им било потребно на медиумите, но да немало новинарски прашања и по прес конференцијата во која ги повторуваше партиските ставови замина без одговорите кои им беа потребни на медиумите.

Поврзани вести

Иванов на инагурацијата на Вучиќ... Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, вечерва во Белград присуствуваше на свечениот прием по повод инаугурацијата на претседателот на ...
Тешко повредена кавадарчанка откако автомобил удри... Со тешки телесни повреди се здобила вечерва кавадарчанка, родена 1959 година, откако автомобил удрил во неа во новиот центар на Кавадарци, во близина ...
Во Гевгелија и во Демир Капија измерени 38 степени... Највисока температура денеска е измерена во Гевгелија и Демир Капија 38 степени, во Струмица 36, во Скопје на Зајчев Рид и во Штип 35, во Скопје Петро...
Средба Џафери-Бренде: Поддршка за реформските проц... Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери, денеска имаше средба со министерот за надворешни работи на Кралството Норвешка, Борг...
Утре ќе биде сончево и топло, УВ-индексот ќе има в... Времето утре во Македонија ќе биде сончево и многу топло, со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност со поро...
Османи-Пломп: Холандија отсекогаш била еден од нај... Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Бујар Османи денеска оствари средба со амбасадорот на Кралството Холандија, Валтер Пломп...