(ВИДЕО) Тодев: Полицајците во Танушевци и Гошинце немаат вода за пиење

(ВИДЕО) Тодев: Полицајците во Танушевци и Гошинце немаат вода за пиење

Првиот човек на Независниот полициски синдикат изјави дека полицајците во караулите Танушевци и Гошинце немаат вода за пиење и се снаоѓаат сами полнејќи вода од селските чешми. Причината, како што рече тој, е тендерот кој очигледно или е запрен, или не е распишан.

-Колегите се јавуваат и прашуваат дали има можност Министерството да се заложи за нови тендери, оваа работа да се расчисти и да не се случи да се полни вода во канистери по селски чешми“ – рече Тодев.

Делчев Тодев дополни дека ќе почекаат да се реши проблемот, во спротивно најавија дека ќе побараат анализа на водата од санитарната инспекција.

Поврзани вести

Спасовски: Во наредниот период ќе отвориме повеќе ... Во рамките на редовните понеделнички средби во Централата на СДСМ вечерва се одржа средба на која гостуваа генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасов...
(ВИДЕО) Заев: Ги приближуваме ставовите околу ресо... „Разговараме за распределбата на политичките субјекти и граѓанскиот сектор од аспект на распределбата на ресорите. Ги приближуваме пополека ставовите....
Свечена академија на УКИМ по повод Денот на Кирил ... Универзитетот „Св.Кирил и Методиј“ вечерва, со свечена академија во Македонска опера и балет, го заокружи одбележувањето на 68-годишнината од основање...
(ВИДЕО) Касами по средбата со Заев: Интензивно пре... Лидерот на БЕСА, Билал Касами по средбата со лидерот на СДСМ, Зоран Заев рече дека интензивно преговараат за новата влада која ќе биде реформска. ...
Заев и Ахмети разговараа за распределбата на ресор... Новиот владин кабинет има потреба од одговорни и квалификувани кадри, заклучија денеска претседателите на СДСМ и на ДУИ, Зоран Заев и Али Ахмети, кои ...
ВИДЕО: Касами на средба со Заев... Лидерот на СДСМ, Зоран Заев во партиското седиште се сретна со лидерот на БЕСА, Билал Касами. Заев и Касами ќе зборуваат за составот на новата ...