Реал против Атлетико, Монако со Јувентус во полуфиналето на ЛШ

Реал против Атлетико, Монако со Јувентус во полуфиналето на ЛШ

Во седиштето на Европската фудбалска федерација (УЕФА) во Нион попладнево беа извлечени двојките за полуфиналето во Лигата на шампионите.

Првиот полуфинален пар го сочинуваат градските ривали Реал и Атлетико Мадрид. Овие две екипи минатата сезона играа во финалето кога Реал стана европски шампион.

Прв во двомечот домаќин ќе биде Реал, а реваншот ќе се игра на стадионот на Ателтико.

Во второто полуфинале Монако прво ќе го пречека Јувентус, а потоа ќе се игра реваншот во Тотино.

Првите мечеви ќе се играат на 2 и 3 мај, а реваншите се закажани за 9 и 10 мај.

Поврзани вести

Вардар на тест против Матесбург... Македонскиот фудбалски шампион Вардар денеска ја игра третата пријателска средба на подготовките во Австрија. „Црвено-црните“ со почеток во 18 часот ќ...
Алвеш: Навивачи извинете, не си одам поради пари... Бразилскиот фудбалер Дани Алвеш го раскина договорот со Јувентус, по само една година помината во Торино. Алвеш од вицепрвакот на Европа и шампион ...
Перез: Роналдо е навреден, но останува во Реал Мад... Најдобриот фудбалер на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо е лут и навреден поради тоа што шпанските обвинители подигнаа обвинение против него за затајува...
Саул ја однесе Шпанија во финалето на ЕУРО 2017... Репрезентацијата на Шпанија е вториот финалист на Европското првенство за фудбалери до 21 година, откако синоќа во Краков, во второто полуфинале ја со...
ЕП фудбал У-21: Германија прв финалист... Фудбалската репрезентација на Германија е првиот финалист на Европското првенство за играчи до 21 година што се одржува во Полска. Во првото полуфи...
Академија Пандев стана прволигаш и ги претстави пр... На прес конференцијата одржана во хотел Александар Палас, ФК Академија Пандев го промовираше прволигашкиот тим и ги најави сите новитети околу работењ...