ВИДЕО: Возач паркираше непрописно, па научи вредна животна лекција

ВИДЕО: Возач паркираше непрописно, па научи вредна животна лекција

На сите ни се случило некој несовесен возач да ни го расипе денот, но најжестоките конфликти се оние на паркинзите.

При еден таков случај, две момчиња решиле на себичен возач на фин начин да му „го дотераат умот“.

Имено, на паркинг на еедн супермаркет возачот се паркирал со својот автомобил така што зазел две места. Кога го забележале тоа, двете момчиња со своите „Хамери“ застанале веднаш до неговата возачка и совозачка врата и му го блокирале влезот од двете страни.

Нормално, човекот што се паркирал непрописно се изнервира, но и бргу се снашол. Тој во своето возило влегол преку багажникот, но се надеваме дека ја научил лекцијата по етика и добро однесување.

Поврзани вести

Жена од Уганда на 37 години има 38 деца... Жена од Уганда на возраст од 37 години има 38 деца, меѓу кои четири тројки, три четворки и близнаци, наведуваат локални политичари. Мариам Набатанз...
Зошто слоновите спијат толку кратко?... Африканските слонови се цицачи кои можеби најкратко спијат, односно само два часа, покажуваат резултатите од новите истражувања . Поголемиот дел о...
На пазарот пристигнуваат целосно пластични, проѕир... Топшоп се уште се опоравува од коментарите кои ги предизвикаа фармерките од пластичен материјал на колената, но на компанијата тоа не и беше пречка да...
Том Харди помогна при апсењето на двајца криминалц... Глумецот Том Харди се најде среде сцена како од акционен филм, на улиците во Лондон, кога се најде на патот на двајца крадци кои бегаа од полицијата, ...
Не сака да глуми, но со својата професија го прехр... Бела Торн (19) се прослави во Дизниевата ТВ серија „Shake It Up“, но признава дека воопшто не уживала во снимањето. Имено, младата глумица во едно ...
Внуката на јапонскиот цар ќе студира во Лидс... Универзитетот во Лидс штотуку доби за нијанса поголема светска популарност, откако се дозна дека таму ќе студира член на јапонското царско семејство. ...