(ВИДЕО) Зендели: Зад 69 пратеници стои повеќе народ отколку зад 51 пратеник

(ВИДЕО) Зендели: Зад 69 пратеници стои повеќе народ отколку зад 51 пратеник

– Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ се повикуваат на протестите на народот, но зад 69 пратеници стои повеќе народ отколку зад 51 пратеник, рече пратеникот Фадил Зендели.

Тој кажа дека соживотот за кој зборуваат пратениците од ВМРО-ДПМНЕ е изграден од нашите предци, а ние треба да го продолжиме.

– Викате дека сте за соживот и дека имате пријатели Албанци, а кога се зборува за декларацијата напаѓате дека е нелегитимен документ и дека имаме нелегитимна коалиција. Што се однесува до Албанија, лидерите на партиите на Албанците и порано се сретнале со претставници од албанската држава и повторно ќе се сретнат, рече Зендели.

Поврзани вести

Хан на „Твитер“: Пофалби за премиерот Заев за пока... По средбата во Скопје со премиерот Зоран Заев, еврокомесарот за проширување и добрососедска политика Јоханес Хан, на Твитер напиша со пофални зборови ...
Најтопло во Демир Капија, нестабилно во Скопско, П... Во Демир Капија денеска беше најтопло, а северниот дел од скопската котлина и Полог беа зафатени од поголема нестабилна маса проследени со пороен дожд...
(ВИДЕО) Средба Груевски-Хан: ВМРО-ДПМНЕ сака да ја... Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денес заедно со членовите на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Никола Тодоров и Антонијо Милошоски оствари с...
СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ 11 години го погазуваше правниот ... СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Спиро Ристовски за судството. „ВМРО-ДПМНЕ 11 години го уништуваше судството и преку па...
Во Делчево почна собирањето потписи за бесплатни з... Во Делчево денеска почна собирањето потписи за бесплатни здравствени прегледи на бремените жени во рамки на кампањата „Стоп за незаконското наплаќање ...
Ристовски: СДС сака да инсталира партиски кадри во... СДС работи на промена на персоналниот состав на судскиот совет и сака да инсталира партиски кадри за целосна и апсолутна контрола и да креира уште едн...