ВИДЕО: Прикажан можниот изглед на новиот „Ајфон 8“

ВИДЕО: Прикажан можниот изглед на новиот „Ајфон 8“

Вљубениците во технологијата објавија ново видео во кое е прикажано како би можел да изгледа моделот „Ајфон 8“, на кој една од промените е дека нема копче „дома”.

Во клипот се прикажува со кои движења може да се управува со телефонот, а можно е место физички, копчињата да бидат дигитални на дисплејот. Иако „Ајфон 7“ беше распродаден во првата недела од продажбата, многумина го доживеаја како освежена верзија на „Ајфон 6“, а не како посебен модел, што го стави „Епл“ под дополнителен притисок кога станува збор за новата генерација на мобилни телефони.

Ако шпекулациите се точни, „Епл“ се фокусираше само на изработката на новиот уред. Сите очекуваат копчето „дома” да биде укинато, но се надеваат и на големи промени во дизајнот.

За „Ајфон 8“ се тврди дека ќе биде најдобар паметен телефон на „Епл“, но корисниците ќе мораат да почекаат малку подолго до неговата реализација и до продажбата.

Поради сите подобрувања кои вклучуваат заоблен дисплеј од 5,8 инчи, 3-Д предна камера, безжично полнење, ИД отпечаток од прст и препознавање на лица, ова ќе биде најскап паметен телефон на „Епл“. Цената може да биде и до 1.000 долари.

Поврзани вести

Тјунерската куќа „Aspec“ го надгради моделот „Smar... Тјунерската куќа „Aspec“, со седиште во Хонг Конг, го доработи „Smart For Two“, така што овој автомобил сега располага со 123 кс. Досега најмоќниот...
Ексцентричен бизнисмен се прости од колекцијата ко... Датук Сери Махади Бадрул Заман, 34-годишен бизнисмен од Малезија смисли прилично необичаен начин да ја истакне својата екстравагантност. Имено, за да ...
„Цивик Тејп Р“ повторно загосподари со патеката Ни... Додека светот го очекува новиот „Рено Меган РС“, во „Хонда“ не седат со скрстени раце. Најновиот „Цивик Тејп Р“ се испроба на патеката во Нирбургринг ...
ФОТО: НАСА објави снимка од Земјата направена од о... Американската вселенска агенција НАСА објави снимка од Земјата и Месечината, направена од орбитата на Сатурн, поточно од вселенската станица „Касини"....
„Ауди“ отвора книга за нарачки за првиот електичен... Новото возило на германскиот автомобилски бренд „Ауди“, моделот „Е-Трон Кватро“, прво ќе им биде понуден на купувачите во Норвешка, една од најнаклоне...
Наполнете ја батеријата на својот АјФон побрзо од ... Празна батерија во време кога тоа не е пожелно, или долго полнење на батеријата. Најмалку еднаш корисниците на АјФон доживеале една од наведените две ...