Ароматичен јагнешки ролат

Ароматичен јагнешки ролат

Никој не може да одолее на вкусно парче месо со печени компири и зеленчук во прилог…

Потребно е:
2 кг јагнешко месо од бут
2 лажичиња рузмарин
50 мл масло
3 чешниња лук
2 лажици сок од лимон
50 гр месната сланина исецкана на тенки парчиња
1 лажица мелен сув зачин

за прилогот:
1 кг компири
150 гр морков
100 гр корен од целер
100 гр корен од магдонос

Подготовка:
– Јагнешкиот бут внимателно одвоите го од коските. Дебелите краеви малку истенчете ги со дрвен чук.

– Месото истријте го со мелениот сув зачин, рузмаринот и истолчениот лук. Искапете го со сок од лимон.

– Сега преку месото наредете ги парчињата сланина и замотајте го како ролат.

– Ролатот од месо заврзете го со кујнски конец за да не ви се отвори додека го печете и од надвор малку посолете го.

– Ролатот запржете го од сите страни на врело масло во тава на рингла. Додадете го сецканиот коренест зеленчук и заедно пржете ги уште малку.

– Ролатот и зеленчукот извадете го од тавата и ставете го во огноотпорна тава за печење. Прелијте ги со малку вода (50 мл).

– Тавата прекријте ја со алуминиумска фолија и ставете да се пече на 200 целзиусови степени околу 45 минути.

– Компирот излупете го, кратко сварете го (околу 5 минути) и исцедете го.

– Тргнете ја фолијата со кој ја покривте тавата во која го печете месото и додадете го компирот. Измешајте го со другиот зеленчук.

– Тавата вратете ја во рерна да се допече уште 20-25 минути.

– Печениот јагнешки ролат ставете малку да се излади, тргнете го конецот, исечете го на парчиња и послужете го со печените комири и зеленчук од тавата.

Поврзани вести

Торта со алва и карамел Потребно е: 6 јајца 180 гр шеќер 150 гр брашно 30 гр какао 2 кесички ванилин шеќер за кремот со алва: 1 пакување алва (420 гр) 100 мл млеко ...
Брзо предјадење со варени јајца... Ароматично предјадење кое може да го подготвите за неколку минути ... Потребно е: 8 јајца 200 гр сирење 5 лажици мајонез 4 чешниња лук Подго...
Далматински деликатеси во „Јавна соба“... Во Центарот за дизајн и иновации „Јавна соба“ во Скопје денеска ќе биде претставена далматинската кујна. „Вкусот на Далмација“ е уште една програм...
Канелони со пилешко и буковка... Интересен спој на состојки ... Потребно е: за филот: 300 гр пилешки копан и надкопан 1 л пилешка супа 2 листови ловор 100 гр крем сирење 150 ...
Гнезда од компири со спанаќ Вкусно, ароматично и подготвено со многу фантазија ... Потребно е: 3 компири 100 гр спанаќ 100 гр сирење 1 јајце 50 гр колбаси сол, бибер ма...
Грчки колач Галактобуреко Традиционален грчки десерт ... Потребно е: 500 гр тенки кори за пита 1 л млеко 200 гр путер 5 јајца 150 гр шеќер 100 гр пченичен гриз 2 кеси...