Сите авиони на небото со апликацијата „Airspace Explorer“ можат да се следат во реално време

Сите авиони на небото со апликацијата „Airspace Explorer“ можат да се следат во реално време

Новата апликација Ви овозможува на 3D картата на светот да ги следите летовите на сите авиони, што во дадениот момент се наоѓаат во воздух.

„Airspace Explorer“ (пребарувач) обезбедува информации за маршрутата на секој авион, височина на која лета, неговата брзина и типот.

За разлика од другите апликации, оваа дава и радарски податоци за позицијата на авионот, секако, не сметајки ги воените авиони.

Со апликцијата ќе може да ја набљудувате 3D картата на воздушниот простор и да стекнете вистински увид за височината на која авионите се движат, како и разликата меѓу контролираниот и неконтролираниот воздушен простор.

„Airspace“ експлорерот моментално е достапен за ајпед уредите што се оперативни со 9.3 верзијата на iOS-а или поновата.

Поврзани вести

Италијанската влада подарува над 100 дворци, вили ... Ако Италија е земја во која од секогаш сте сакале да живеете, еве можност тоа и да го остварите, објави „Нешнл џеографик“ Италијанската влада подар...
ВИДЕО: Дубаи гради уште два вештачки острова до кр... Дубаи планира да вложи 1,7 милијарда долари во проектот за пополнување на два вештачки острова од двете страни на луксузниот хотел „Бурј Ал Араб“. Нов...
Романец во мисија за освојување на 14-те врвови по... Алпинистот Хорија Колибашану (40) од романскиот град Темишвар си поставил за цел да ги искачи сите 14 врвови на Земјата повисоки од 8.000 метри. Т...
Ненаселен остров во Пацификот „потопен“ со 17 тони... Малиот и ненаселен остров Хендерсон, во Јужниот Пацифик е прогласен за најзагаден со пластични отпадоци во целиот свет. Заедничкото истражување, шт...
Терапевтски понија ја намалуваат нервозата на патн... Два од 34 минијатурни коњи од фармата „Севн оукс“ во југозападен Охајо два пати месечно шетаат низ Меѓународниот аеродром Синсинати, Северен Кентаки, ...
Градба која се гради подолго од египетските пирами... Ако помисливте на Ајфеловата кула, Кинескиот Ѕид или мостот Голден Гејт, вие сте во заблуда. Станува збор за црква, поточно Саграда Фамилија во Барсел...