(ВИДЕО) Ѓорчев: На 29-ти јануари ги изгубивме изборите

(ВИДЕО) Ѓорчев: На 29-ти јануари ги изгубивме изборите

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Ѓорчев, на собраниската говорница истакна дека никој од пратениците од СДСМ, во кампањата, не ги ветувал клучните проекти на, како што рече, владата во најава.

– Пратениците од средниот ред велат, на 11-ти декември ги добивме изборите, а некои од пратениците од левата страна велат дека на 29-ти јануари сме ги изгубиле изборите. Да, но тоа е така бидејќи имаме пост-изборен инженеринг, рече Ѓорчев.

Тој вели дека граѓаните преку нив зборувале за тоа што не им било понудено. Според него СДСМ треба да каже што договориле со ДУИ и дека владината програма која ја понуди Заев не била таа програма која што ќе ја исполнел.

Поврзани вести

Хан на „Твитер“: Пофалби за премиерот Заев за пока... По средбата во Скопје со премиерот Зоран Заев, еврокомесарот за проширување и добрососедска политика Јоханес Хан, на Твитер напиша со пофални зборови ...
Најтопло во Демир Капија, нестабилно во Скопско, П... Во Демир Капија денеска беше најтопло, а северниот дел од скопската котлина и Полог беа зафатени од поголема нестабилна маса проследени со пороен дожд...
(ВИДЕО) Средба Груевски-Хан: ВМРО-ДПМНЕ сака да ја... Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денес заедно со членовите на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Никола Тодоров и Антонијо Милошоски оствари с...
СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ 11 години го погазуваше правниот ... СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Спиро Ристовски за судството. „ВМРО-ДПМНЕ 11 години го уништуваше судството и преку па...
Во Делчево почна собирањето потписи за бесплатни з... Во Делчево денеска почна собирањето потписи за бесплатни здравствени прегледи на бремените жени во рамки на кампањата „Стоп за незаконското наплаќање ...
Ристовски: СДС сака да инсталира партиски кадри во... СДС работи на промена на персоналниот состав на судскиот совет и сака да инсталира партиски кадри за целосна и апсолутна контрола и да креира уште едн...