(ВИДЕО) Ѓорчев: На 29-ти јануари ги изгубивме изборите

(ВИДЕО) Ѓорчев: На 29-ти јануари ги изгубивме изборите

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Ѓорчев, на собраниската говорница истакна дека никој од пратениците од СДСМ, во кампањата, не ги ветувал клучните проекти на, како што рече, владата во најава.

– Пратениците од средниот ред велат, на 11-ти декември ги добивме изборите, а некои од пратениците од левата страна велат дека на 29-ти јануари сме ги изгубиле изборите. Да, но тоа е така бидејќи имаме пост-изборен инженеринг, рече Ѓорчев.

Тој вели дека граѓаните преку нив зборувале за тоа што не им било понудено. Според него СДСМ треба да каже што договориле со ДУИ и дека владината програма која ја понуди Заев не била таа програма која што ќе ја исполнел.

Поврзани вести

Посебен сообраќаен режим за натпреварот Вардар ... Посебен сообраќаен режим најавува СВР за вечерашниот натпревар Вардар - Фрнербахче што ќе се одигра на националната арена „Филип Втори Македонски” од ...
Во Скопје 11 сообраќајки за 24 часа... Вкупно 11 сообраќајни незгоди се случиле изминатите 24 часа во Скопје. Од нив четири со последица материјална штета, а седум со телесни повреди во кои...
Земи кредит без камата – проверивме и навистина е ... Кога парите се во прашање - се мора да биде јасно. Без никакви изненадувања. Каматата и останатите трошоци за кредитот можат да направат огромна ра...
Почнува пријавувањето за упис на УКИМ... На Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“-Скопје денеска и утре е пријавувањето за упис во прва година во академската 2017/2018 година. Според Конкур...
Музејска изложба „25 години Армија на Република Ма... Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ќе ја отвори музејската изложба „25 години Армија на Република Македонија“ по повод 18 август - Ден...
Шефот на дипломатијата Димитров во посета на Финск... Министерот за надворешни работи Никола Димитров, во рамки на регионалната посета на нордиските земји, денеска ќе престојува во работна посета на Хелси...