(ВИДЕО) Ременски до Вељаноски: Личите на еден уредник кој „плаќал данок“

(ВИДЕО) Ременски до Вељаноски: Личите на еден уредник кој „плаќал данок“

– Се повеќе ми личите на еден уредник, кој „плаќал данок“ и после секој прилог дава коментари, рече Фросина Ременски од СДСМ, обраќајќи се кон претседавачот Трајко Вељаноски.

Таа побара од Вељаноски да се ослободи од политичката стега и да не чека викендашки изјави од Никола Груевски, дали нешто е деловнички или не е деловнички.

– Во член 8. од ЗКП стои поделба на законодавна, извршна власт и владеење на правото. Секој изгубен ден нанесува директна штета врз владеење на правото, рече Ременски и побара од Зврлевски, да не молчи пред заканите кои ги упатува Никола Груевски преку медиумите.

Поврзани вести

Хан на „Твитер“: Пофалби за премиерот Заев за пока... По средбата во Скопје со премиерот Зоран Заев, еврокомесарот за проширување и добрососедска политика Јоханес Хан, на Твитер напиша со пофални зборови ...
Најтопло во Демир Капија, нестабилно во Скопско, П... Во Демир Капија денеска беше најтопло, а северниот дел од скопската котлина и Полог беа зафатени од поголема нестабилна маса проследени со пороен дожд...
(ВИДЕО) Средба Груевски-Хан: ВМРО-ДПМНЕ сака да ја... Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денес заедно со членовите на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Никола Тодоров и Антонијо Милошоски оствари с...
СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ 11 години го погазуваше правниот ... СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Спиро Ристовски за судството. „ВМРО-ДПМНЕ 11 години го уништуваше судството и преку па...
Во Делчево почна собирањето потписи за бесплатни з... Во Делчево денеска почна собирањето потписи за бесплатни здравствени прегледи на бремените жени во рамки на кампањата „Стоп за незаконското наплаќање ...
Ристовски: СДС сака да инсталира партиски кадри во... СДС работи на промена на персоналниот состав на судскиот совет и сака да инсталира партиски кадри за целосна и апсолутна контрола и да креира уште едн...