(ВИДЕО) Богоевски: Груевски го користи премиерскиот телефон, државата уште му ги плаќа сметките

(ВИДЕО) Богоевски: Груевски го користи премиерскиот телефон, државата уште му ги плаќа сметките

Пратеникот од коалицијата на СДСМ, Павле Богоевски, обвини дека поранешниот премиер и сегашен пратеник Никола Груевски, се уште го користи премиерскиот телефон, кој го плаќа државата.

– До мене стигна сметка на телефонот на Груевски, односно неговиот службен премиерски телефон, кој од март до април 2017-та година, направил 184 илјади денари за роаминг.

– Тоа значи дека државата ги плаќа координациите на Груевски од Малта за циркусот што го правите овде, рече Богоевски.

Тој кажа дека пратениците од ДПМНЕ со блокирањето на Собранието го прикриваат целиот криминал, оној кој се правел пред објавување на „бомбите“ и оној кој се прави во моментов.

Поврзани вести

Хан на „Твитер“: Пофалби за премиерот Заев за пока... По средбата во Скопје со премиерот Зоран Заев, еврокомесарот за проширување и добрососедска политика Јоханес Хан, на Твитер напиша со пофални зборови ...
Најтопло во Демир Капија, нестабилно во Скопско, П... Во Демир Капија денеска беше најтопло, а северниот дел од скопската котлина и Полог беа зафатени од поголема нестабилна маса проследени со пороен дожд...
(ВИДЕО) Средба Груевски-Хан: ВМРО-ДПМНЕ сака да ја... Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денес заедно со членовите на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Никола Тодоров и Антонијо Милошоски оствари с...
СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ 11 години го погазуваше правниот ... СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Спиро Ристовски за судството. „ВМРО-ДПМНЕ 11 години го уништуваше судството и преку па...
Во Делчево почна собирањето потписи за бесплатни з... Во Делчево денеска почна собирањето потписи за бесплатни здравствени прегледи на бремените жени во рамки на кампањата „Стоп за незаконското наплаќање ...
Ристовски: СДС сака да инсталира партиски кадри во... СДС работи на промена на персоналниот состав на судскиот совет и сака да инсталира партиски кадри за целосна и апсолутна контрола и да креира уште едн...