ВИДЕО: Вељаноски и го исклучи микрофонот на Шахпаска додека зборуваше

ВИДЕО: Вељаноски и го исклучи микрофонот на Шахпаска додека зборуваше

Поранешниот претседател на Собранието и претседавач на конститутивната седница, Трајко Вељаноски, го исклучи микрофонот на пратеничката од СДСМ, Јагода Шахпаска, додека таа говореше за неуспесите на ВМРО-ДПМНЕ.

Тој веднаш побара од службите да биде исклучен микрофонот и да го стопираат времето, и за разлика од односот кон пратениците од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата, тој на Шахпаска и објаснуваше дека нејзиниот говор не бил процедурален бидејќи не зборела за процедурата.

Вељаноски на 5. ден дебата, откако, наместо да се зборува за избор на членови на Комисијата за избори и менување, партиите си поделија меѓусебни навреди, се сети дека треба да ги бираат членовите.

Така, додека пратениците од ВМРО-ДПМНЕ држеа политички говори, тоа не беше никаков проблем, а кога пратениците од СДСМ им враќаа на навредите, тие веднаш беа прекинувани.

Поврзани вести

Хан на „Твитер“: Пофалби за премиерот Заев за пока... По средбата во Скопје со премиерот Зоран Заев, еврокомесарот за проширување и добрососедска политика Јоханес Хан, на Твитер напиша со пофални зборови ...
Најтопло во Демир Капија, нестабилно во Скопско, П... Во Демир Капија денеска беше најтопло, а северниот дел од скопската котлина и Полог беа зафатени од поголема нестабилна маса проследени со пороен дожд...
(ВИДЕО) Средба Груевски-Хан: ВМРО-ДПМНЕ сака да ја... Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денес заедно со членовите на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Никола Тодоров и Антонијо Милошоски оствари с...
СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ 11 години го погазуваше правниот ... СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Спиро Ристовски за судството. „ВМРО-ДПМНЕ 11 години го уништуваше судството и преку па...
Во Делчево почна собирањето потписи за бесплатни з... Во Делчево денеска почна собирањето потписи за бесплатни здравствени прегледи на бремените жени во рамки на кампањата „Стоп за незаконското наплаќање ...
Ристовски: СДС сака да инсталира партиски кадри во... СДС работи на промена на персоналниот состав на судскиот совет и сака да инсталира партиски кадри за целосна и апсолутна контрола и да креира уште едн...