ВИДЕО: Кој им ги пишува репликите и контра репликите на ВМРО-ДПМНЕ?

ВИДЕО: Кој им ги пишува репликите и контра репликите на ВМРО-ДПМНЕ?

Испечатени листови со реплики и контра реплики, кои буквално почнуваат со зборовите „Почитуван претседавач“, „Почитуван Димовски“ дадени на пратениците од ВМРО-ДПМНЕ, кои денеска повторно треба да зборуваат и да ја узурпираат собраниската говорница.

Вакви листови камерата на А1он забележа пред Иван Стоилковиќ, Стојан Миланов, Васил Пишев, Владанка Авировиќ и кај речиси сите останати пратеници од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата.

ВМРО-ДПМНЕ веќе трет ден ја узурпира говорницата со што прави невозможно да се изгласа Комисијата за избори и менување и да се премине на четвртата точка, односно избор на претседател на Собранието.

Тие цело време се повикуваат на демократија иако нивниот однос е далеку од тоа, како и на Деловникот, кој во три дена го прекршија безброј пати.

Александар Тодески

Поврзани вести

Спасовски: Во наредниот период ќе отвориме повеќе ... Во рамките на редовните понеделнички средби во Централата на СДСМ вечерва се одржа средба на која гостуваа генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасов...
(ВИДЕО) Заев: Ги приближуваме ставовите околу ресо... „Разговараме за распределбата на политичките субјекти и граѓанскиот сектор од аспект на распределбата на ресорите. Ги приближуваме пополека ставовите....
Свечена академија на УКИМ по повод Денот на Кирил ... Универзитетот „Св.Кирил и Методиј“ вечерва, со свечена академија во Македонска опера и балет, го заокружи одбележувањето на 68-годишнината од основање...
(ВИДЕО) Касами по средбата со Заев: Интензивно пре... Лидерот на БЕСА, Билал Касами по средбата со лидерот на СДСМ, Зоран Заев рече дека интензивно преговараат за новата влада која ќе биде реформска. ...
Заев и Ахмети разговараа за распределбата на ресор... Новиот владин кабинет има потреба од одговорни и квалификувани кадри, заклучија денеска претседателите на СДСМ и на ДУИ, Зоран Заев и Али Ахмети, кои ...
ВИДЕО: Касами на средба со Заев... Лидерот на СДСМ, Зоран Заев во партиското седиште се сретна со лидерот на БЕСА, Билал Касами. Заев и Касами ќе зборуваат за составот на новата ...