Влезниците за кошаркарското дерби МЗТ Скопје – Работнички по цена од 100 денари

Влезниците за кошаркарското дерби МЗТ Скопје – Работнички по цена од 100 денари

Големото градско, но и македонско кошаркарско дерби меѓу МЗТ Скопје Аеродром и Работнички ќе се игра во сабота, а влезниците за овој натпревар се продаваат по цена од 100 денари.

Актуелниот шампион МЗТ Скопје Аеродром ќе биде домаќин на првото овосезонско „вечно“ дерби, кое ќе се игра во рамките од 3.коло на Супер лигата, дуел во кој аеродромци ќе влезат со две победи, наспроти половичниот ефект (по една победа и пораз) на тимот од „Градски парк“.

Билетите за овој секогаш суперинтересен натпревар се веќе во продажба и тоа по цена од 100 денари, а ќе може да се купат на билетарницата при спортскиот центар „Јане Сандански“, како и онлајн преку интернет-страницата http://ticketplus.mk/.

Почетокот на натпреварот меѓу МЗТ Скопје и Работнички кој ќе се игра в сабота (25 март) е закажан за 18 часот.

Поврзани вести

Со победа над Португалија кошаркарите го започнаат... Најдобрата македонска кошаркарска репрезентација со победа над Португалија го започна својот настап на „Тофејот Македонија“ кој се одржува во Скопје. ...
Пораз за македонските кошаркарски кадети од Бугари... Кадетската кошаркарска репрезентација на Македонија (до 16 години) е поразена од соодветната селекција на Бугарија во вториот пријателски натпревар од...
Карпош Соколи од АБА лигата си ги бара назад 150.0... Управниот Одбор на КК Карпош Соколи на вонреден состанок одржан синоќа во Скопје донело неколку одлуки, меѓу кои и да си ги побара назад од АБА лигата...
Македонската репрезентација без Теодор и без Крсте... Натпреварите против Словачка и оној првиот на домашен терен против Бугарија и служеа на сениорската репрезентација за создавање на првична слика за мо...
Младинците против Косово ќе се борат за што подоба... Како трето пласирана во групата Ц македонската репрезентација не успеаја да ја минат првата групна фаза од Европското првенство (Дивизија Б) за кошарк...
Кошарка М-16: Македонија убедлива против Бугарија... Првиот пријателски натпревар кој кадетската репрезентација на Македонија го одигра во рамки на подготвителниот период го завршија победоносно со триум...