Ибрахимовиќ се сретна со шпанскиот крал: Кралот препознава крал

Ибрахимовиќ се сретна со шпанскиот крал: Кралот препознава крал

Шведскиот фудбалски репрезентативец Златан Ибрахимовиќ доста често знае да се најде по медиумите, дали поради неговите перформанси на теренот или надвор од него.

Овој пат тоа е поради неговата објава на својот Инстаграм профил, каде што објави слика со шпанскиот крал Хуан Карлос, на која што напиша „Кралот препознава крал“.

a King recognizes a King #juancarlos

A post shared by IAmZlatan (@iamzlatanibrahimovic) on

Поврзани вести

Рома победи на последниот натпревар на Тоти... Екипата на Рома оствари победа од 3:2 на домашен терен во рамките од последното коло од Серија А. Ова воедно беше и последниот натпревар на легендата ...
Ефикасно коло во Првата фудбалска лига на Македони... Фудбалските прволигаши попладнево беа ефикасни и на петте натпревари од претпоследното 35. коло постигнаа 25 голови. На дербито во Битола првакот Вард...
Зборот „арена“ отстранет од имињата на сите стадио... Турската фудбалска федерација соопшти дека зборот „арена“ вчера бил отстранет од имињата на сите стадиони во земјата, јави агенцијата Анадолија. Ов...
Фудбалските прволигаши го играат претпоследното ко... До крајот на сезоната во Првата фудбалска лига на Македонија останаа да се одиграат уште две кола, а попладнево на програмата е претпоследното (35) ко...
Барселона го одбрани трофејот во „Копа дел Реј“... Во финалето на „Копа дел Реј“ одиграно на Висенте Калдерон во Мадрид, Барселона го победи Алавес со 3:1 и со тоа трета година по ред е освојувач на шп...
ПСЖ стигна до 11. трофеј во францускиот куп... Фудбалерите на ПСЖ го освоија Купот на Франција откако во финалето синоќа го победија Анже со 1:0. Натпреварот беше решен со автоголот на Иса Сисоко в...