Запечено пилешко со праз

Запечено пилешко со праз

Едноставно јадење со пилешко, праз и кашкавал, готово за само 30 минути …

Потребно е:
4 парчиња пилешки гради
2 страка праз
1 лажица маслиново масло
25 гр путер
2 лажици брашно
300 мл млеко
100 гр изрендан топлив кашкавал (ајдамер, гауда …)
сол, бибер

Подготовка:
– Месото измијте го и исушете го. Потоа исечете го на коцки и пропржете го на масло околу 5 минути.

– Празот исчистете го, исечете го на тркалца и додадете го кај месото. Поклопете го садот и динстајте 10-тина минути со повремено мешање. Додадете сол и бибер по вкус.

– Направете го бешамел сосот. Во сад на рингла растопете го путерот, додадете го брашното и пропржете го со постојано мешање околу 1 минута. Сипете го млекото и варете со постојано мешање додека да се згусне. На крај додадете половина од изренданиот кашкавал, сол и бибер и мешајте додека да се растопи кашкавалот. Оставете да се излади.

– Тава за печење премачкајте ја со путер. На дното на тавата распоредете ја смесата со пилешко и праз. Прелијте со подготвениот бешамел сос и посипете со остатокот од кашкавалот.

– Ставете да се пече во загреана рерна на 200 целзиусови степени околу 15 минути, додека да се растопи кашкавалот и да добие убава златно-кафена боја.

– Готовото јадење извадете го од рерна и оставете малку да се излади. Сервирајте го со салата или варен зеленчук.

Поврзани вести

Полнети лигњи Потребно е: 8 средно големи лигњи 2 главици кромид, ситно сецкани 2 домати 100 гр средина од леб 100 мл млеко или супа 6 чешниња лук, ситно сецк...
„Бургер Кинг“ ќе престане да купува месо од малтре... Синџирот на ресторани за брза храна „Бургер Кинг“ соопшти дека ќе престане да купува пилешко месо од фарми каде се малтретираат животните. Компаниј...
Вкусни суви колачиња со лешници и чоколадо... Вкусни, со богат вкус ... Потребно е: 400 гр брашно 250 гр растопен маргарин 100 мл масло 100 мл вода 3 лажици шеќер 1 ванилин шеќер 1 прашо...
Полнети лепчиња Потребно е: 750 гр бело брашно 20 гр свеж квасец 3 јајца 100 мл вода 200 гр кисело млеко 4 лажици масло 1 лажица сол 1 рамно лажиче шеќер з...
Денови на француската кујна со Оливер Бепмал во Ма... Богатиот француски вкус и гастрономија ќе бидат претставни од реномираниот готвач гостин Оливер Бепмал на Денови на француската кујна, што од 21. до 2...
Фина пита со јаболки Одличен вкус како старинска мрзлива пита ... Потребно е: 1 кг јаболки цимет во прав 1 ванилин шеќер шеќер, количината по желба за тестото: ...